Всього під час подій 1 жовтня постраждало близько 900 осіб. Мас-медіа Європи та Америки досить гостро зреагували на цю ситуацію, пише Наталія Лебідь у щотижневому огляді преси для сайту "24".
"Поліцейські в чорній формі Робокопа і шоломах Дарта Вейдера не допустили простих громадян до голосування. Вони побили людей кийками, застосували гумові кулі і поранили пенсіонерів. Все це було знято смартфонами й телекамерами і поширилося по всьому світу. Це той тип насильства, який Європейський Союз зазвичай засуджує з позицій високих моральних цінностей і навіть розглядає покарання. Але на цей раз все було не так просто. Бо країна виявилася однією зі своїх: Іспанія", – так починає свою статтю The New York Times.
Каталонська ситуація поставила Європейський Союз і його членів у незручне становище. Блок захищає основоположні демократичні права на свободу слова і свободу зібрань та права окремих осіб на голосування. Але в той час як Європейський Союз може бути союзом демократичних держав, він також є, перш за все, союзом суверенних держав. ЄС побоюється заохочення сепаратистських сил, які загрожують розбратом,
– говориться у статті.
Видання додає: навряд чи те, що сталося у Барселоні, можна порівняти з кровопролиттям в Боснії, Косово або під час "арабської весни", але "все одно це сталося в державі-члені Європейського Союзу". "Це – піар-катастрофа для Рахоя", – підсумовує The New York Times.
Детальніше читайте у публікації: Маріано, підРахой! Реакція світу на референдум у Каталонії та його наслідки для Іспанії