Про це в ефірі 24 каналу розповіла народна депутатка України від партії "Голос" Наталія Піпа. Вона переконана, що невдовзі Володимир Зеленський ухвалить остаточне рішення щодо скандального законопроєкту 5655.
До теми Легалізує самовільне будівництво, – АМУ звернулась до президента щодо вето на закон 5655
Піпа зазначила, що різні громади ставляться до своїх забудовників по-різному.
Вплив територіальної громади зменшується. В тих ОТГ, де дали собі раду вже із забудовою та архітектурою – це однозначно погано. В тих, де дозволи штампувалися, бо хтось комусь заніс хабар, ситуація може і покращитися, і погіршитися,
– прокоментувала депутатка.
Чому законопроєкт потребує доопрацювання
Те, що в контролюючі органи містобудівної палати можуть входити представники забудовника – речі неприпустимі, переконана Піпа. Простіше кажучи, забудовник тепер зможе сам створити приватну фірму, яка його контролюватиме.
"Відповідно до цієї реформи багато обов'язків із забудовника перекладається на архітектора, а від забудовника вимагається лише в разі чого виплатити страхове відшкодування в розмірі 3-5 мільйонів", – зазначила Піпа
Ця реформа зумовить неможливість будь-якого впливу громади на забудовника. Піпа згадала, що до цього громадські активісти мали реальні інструменти впливу і мали свої результати в боротьбі з незаконними забудовами. Зокрема, історії з Пейзажною алеєю в Києві, Сквером Гідності у Львові тощо.
Чому реформу містобудування критикують: дивитись відео
Петиція про ветування
"Це викликало обурення і в Асоціації міст України, і в місцевого самоврядування. Якби хтось хотів лишити там позитивні норми, то законопроєкт зовсім інакше треба було допрацьовувати", – переконана депутатка.
Наталія Піпа акцентувала, що рішення по цьому законопроєкту від президента ще немає. Бо громадськість подала петицію про його ветування на розгляд Володимира Зеленського. Остаточного рішення немає ще навіть в кулуарах, адже сам закон складний, неоднозначний і розглядався близько півтора року.
Ціна питання
Закон із самого початку був скандальним, за словами депутатки. Вона припускає, що забудовники великою мірою фінансово підтримують партію більшості.
І те, що 228 голосів (при мінімумі 226 – 24 канал) це теж багато про що говорить. Мені не пропонували, бо до мене немає сенсу підходити. Але, кажуть, що останнім голосам платили від 60 до 90 тисяч доларів,
– додала Піпа.
За її підрахунками, за ці гроші можна було купити чотири АСУ-1 "Валькірія", купу безпілотників і стати депутатом-героєм, який підтримує нашу армію. Депутатка переконана, що треба дивитися в корінь проблеми. Голосування депутатів, яке вирішить долю країни набагато цінніше за будь-яку благодійну підтримку.
Але яка ціна цього, і куди наші бійці вернуться, де наші діти будуть рости?
– ставить питання Піпа.
Що передбачає законопроєкт 5655
- Суть законопроєкту полягає у спрощенні реєстрації прав на виконання підготовчих і будівельних робіт та перегляд системи містобудівного контролю.
- Також цей закон легалізує та стимулює самовільне будівництво, оскільки в разі визнання судом незаконності будівництва його вартість має бути відшкодована з місцевого бюджету.
- Державна функція контролю та нагляду за забудовниками передається бізнесу. Натомість можливості контролю з боку місцевого самоврядування та громадськості обмежуються.