Генасамблея ООН ухвалила оновлений варіант резолюції щодо Криму. Реакція Президента Петра Порошенка на цю подію була негайною. У Facebook глава держави назвав ухвалення "потужним сигналом агресору.
А міністр закордонних справ Павло Клімкін додав, що з усіх відомих раніше резолюцій щодо Криму, ухвалена вчора – є найсильнішою.
Читайте також: Російські окупанти висловили незадоволення резолюцією Генасамблеї ООН щодо Криму
Проти проголосували Росія, Китай, Індія, а ще Білорусь, Вірменія, Казахстан та Сербія. Утрималися – 76. Ухвалення оновленої резолюції відкриває шлях до подальших судових позовів проти агресора.
Вона (Резолюція – 24) відкриває можливості для судових наших баталій із Росією, зокрема, в міжнародному суді ООН. Вона стане аргументом в переговорах щодо продовження або запровадження нових санкцій,
– зазначив Володимир Ар'єв.
Ця резолюція про ситуацію з правами людини в окупованому Криму – вже третій подібний документ ООН. Перший ухвалили в березні 2014, тоді ООН підтвердила територіальну цілісність України. І підкреслила, що так званий "референдум" про приєднання до Росії не має жодної законної сили.
Другу резолюцію ухвалили рівно рік тому і вона стосувалася прав людини у Криму та Севастополі. Один з найважливіших пунктів третьої - не тільки згадки про порушення прав людини окупантами, а й посилання на міжнародне гуманітарне право у цій сфері.Зокрема, на Женевську конвенцію 1949 року.
Відтак, ситуація в Криму визнана окупацією і міжнародним збройним конфліктом. Саме цього не було попередніх документах. Каже голова Меджлісу, який окупаційна влада визнала екстремістською організацією
Голосування за цю резолюцію є вкрай важливими, бо люди не поклонились росіянам окупантам, люди чекають на повернення України. І вони стежать як у світі оцінюються ситуація, в яку потрапили всі люди,
– заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
У резолюції також засуджують мілітаризацію Криму, примусове переведення громадян України в російське громадянство та те, що Росія застосовує на українському півострові власні закони.
Окрім того, від Москви вимагають виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН – про відновлення прав і свобод громадян України в Криму. І закликають окупантів забезпечити освіту українською та кримськотатарською мовами та відновити роботу Меджлісу.