Після першого селфі з копом країні довелося ще місяць чекати узаконення нових поліцейських. Реформа почала працювати лише після підпису Президента під законом.

Читайте також: Рік поліції: вражаючі цифри

За один рік патрульна поліція з'явилася у 32 містах, зокрема і в зоні АТО.

Тепер за порядком стежать понад 12 тисяч патрульних. Та не всім така робота виявилася під силу. Близько сотні звільнилися – з різних причин.

Інша справа – звільнення. Деякі копи почали зловживати своїм становищем. Один з таких випадків стався у Києві. Командир роти привласнив собі 11 тисяч доларів. Такі злодіяння непоодинокі.

Читайте також: Скільки заробляє нова поліція (Інфографіка)

Інша велика проблема реформи – старі працівники міліції. Насамперед ідеться про слідчих та оперативників. Таких в Україні – понад 20 тисяч. Їх вирішили переатестувати. Й таким чином відсіяти нечесних та неефективних.

Старі кадри почали протестувати та судитися. Робили це доволі успішно. З тисячі позовів старі працівники виграли 200. Це дозволило їм поновитися на службі. Поліція виграла тільки 70 справ.

Читайте також: Все, що треба знати про структуру Національної поліції України — інфографіка

Єдиний спосіб позбутися старих кадрів – повністю оновити структуру. Скажімо, структуру слідчих та оперативників ліквідувати. Й запровадити абсолютно нову посаду детектива.

Попри усілякі труднощі та помилки довіра до правоохоронних органів зросла – з 7 до 44%. Громадяни тепер частіше викликають копів – аж у 8 разів.

Побільшало й адміністративних та кримінальних справ. В поліції пояснюють це тим, що тепер реєструють навіть дрібні порушення.