Поліції довіряють

Минув рік. Ажіотаж щодо поліцейських дещо спав. Тепер можемо говорити й про результати їхньої роботи. Так, стали відомі цифри останнього соціологічного опитування, яке Нацполіція спільно з партнерами запустили близько півтора місяці тому. Там зазначається: довіра до поліції зростає.

Декілька днів тому ми отримали результати соціологічних досліджень і 46% українців довіряють патрульній поліції України. Це велике досягнення, і досягнення не тільки людей, які працюють в поліції, це результат всієї країни,
– підкреслила голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе.

Майже місяць патрульна поліція Києва працювала у тестовому режимі. За цей час поліціянти показали непогані результати свого патрулювання.

А чи знаєте ви, що у Національній поліції працює аж 130 000 співробітників. Так званим інструментарієм поліціянтів є 16 407 машин, 104 мотоцикли, 21 човен, 23 коней, 1037 собак, але немає зовсім гелікоптерів та літаків.

Від Києва – до Маріуполя

Після старту в Києві, другим містом, де запрацювала патрульна поліція став Львів. Третім містом – Одеса. Четвертим – Харків.

Тепер "копи" працюють майже у кожному великому місті та обласному центрі: Ужгороді та Мукачеві, Миколаєві, Луцьку, Хмельницькому, Дніпрі (тоді ще Дніпропетровську), Івано-Франківську, Білій Церкві, Херсоні, Чернігові, Вінниці, Кременчузі, Черкасах, Полтаві, Тернополі, Житомирі, Борисполі, Чопі, Чернівцях, Запоріжжі, Рівному, Черкасах (розпочала роботу річкова патрульна поліція), Кіровограді, Сумах, Краматорську та Слов’янську, Кривому Розі, Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному, Маріуполі.

Згодом патрульні запрацюють по всій Україні, в маленьких містах та селищах.

Зарплати українських поліцейських

Зарплата працівників поліції залежить від звання і посади.

Голова Національної поліції України отримує зарплату в 40 000 гривень.

Перший заступник голови Нацполіції і заступник голови Нацполіції отримують по 20 000 і 18 000 гривень відповідно. Середня зарплата патрульного поліцейського у Києві – 8-10 тисяч гривень.

Скільки звільнилося

З початку роботи патрульної поліції в Україні вже звільнилося 98 полісменів, зокрема у Львові з роботи пішло 17.

Причини звільнення добровільні, кажуть у патрульній поліції, та, насамперед, пов’язані з незручним графіком роботи, фінансовими проблемами чи сімейними обставинами.

Що маємо на тепер?

Серед особового складу поліцейських патрульної поліції близько 20% становлять жінки, 80% – чоловіки.

Для роботи патрульної поліції в 32 містах України та на трасах задіяно 1423 службових автомобілів.

Поліцейськими патрульної поліції України на час існування було опрацьовано понад 600 000 завдань.

Читайте також: Найгучніші справи поліції: підсумки першого року роботи