Так, посли G7 зауважили, що Україна досягла значного прогресу, впроваджуючи після Революції Гідності антикорупційні реформи, однак зараз може зробити крок у минуле. Про це мовиться у спільній заяві послів у твіттері.

До теми Буде реакція і президента, і Ради, – Разумков про рішення КСУ

Посли країн G7 стривожені зусиллями скасувати антикорупційні реформи, що відбулися після Революції Гідності. Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення заможної й демократичної України. Було досягнуто такого значного прогресу, Україна не повинна повертатися в минуле,
– мовиться у повідомленні.

Зауважимо, що раніше у ЗМІ поширили неофіційну заяву ЄС щодо ситуації. У ній мовиться про те, що в Євросоюзі занепокоєні рішеннями Конституційного Суду щодо скасування е-декларування.

Ба більше – це може стати підставою для тимчасового призупинення безвізового режиму для України. Водночас віцепрем’єрка Ольга Стефанішина переконує: рішення КСУ не вплине на безвіз.

Скандальне рішення КСУ: коротко про головне

  • 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального Кодексу України. Саме вона передбачає покарання за неправдиве декларування (штраф або позбавлення волі) чиновників державного або місцевого рівня.
  • Це рішення схвалили за позовом нардепів від ОПЗЖ і "За майбутнє". Останніх активно пов'язують з олігархом Коломойським.
  • НАЗК вже заявило, що прибрало з відкритого доступу реєстр електронних декларацій чиновників.
  • Реєстр декларування найімовірніше не працюватиме, доки Рада не ухвалить новий закон, яким надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.