Про це 24 Каналу розповів Аркадій Міл-Ман – колишній посол Ізраїлю в Росії. На його думку, Ізраїль робить усе можливе для того, щоб протистояти в інформаційній війні антизахідним силам.

Дивіться також Єдине, що діє на ХАМАС – військовий тиск, – Нетаньягу назвав умову припинення вогню в Газі

Російська пропаганда щодо війни Ізраїлю та ХАМАС

Ізраїлю важко боротися з пропагандою, спрямованою проти нього, адже чисельність мусульманської спільноти є значно вищою, аніж єврейської. При цьому Росія намагається з'єднати в одне ціле антиукраїнську й прохамаську риторику завдяки звинуваченню в обох конфліктах Сполучені Штати.

"Путін порівнює ізраїльську блокаду Сектора Гази з блокадою Ленінграда у Другій світовій війні. Також для розпалювання антисемітизму в хід пішли карикатури радянського стилю, які активно розповсюджують як боти, так і реальні люди", – зазначив Міл-Ман.

Аналогічно до цього діє й Іран та ті мусульманські організації, які вважають ХАМАС не терористами, а борцями за свободу Палестини.

Аркадій Міл-Ман з приводу пропаганди, спрямованої проти Ізраїлю: дивіться відео

Чому ізраїльська операція викликає занепокоєння в міжнародних спостерігачів

  • У відповідь на звірства бойовиків ХАМАС Ізраїль почав потужні бомбардування Сектору Гази, що з перервами тривали близько 3 тижнів. Тель-Авів стверджував, що б'є виключно по військових об'єктах, однак адміністрація Сектору Гази стверджує, що від цих ударів загинуло близько 8 тисяч палестинців.
  • Крім того, за час бойових дій у Секторі Гази загинуло 88 співробітників ООН, які опікувалися гуманітарними питаннями. За твердженням організації, в жодній іншій війні не гинула така кількість її працівників.
  • Через тривалі бомбардування міжнародна підтримка Ізраїлю дещо похитнулася, як можна побачити на прикладі резолюції Генасамблеї ООН із закликом до припинення вогню. Тоді за неї проголосувало 120 держав світу, серед яких – Норвегія, Бразилія, Франція, Індонезія, Нова Зеландія та Іспанія. Водночас за засудження вторгнення ХАМАС 7 жовтня проголосувало лише 88 країн.
  • Мета наземної операції Ізраїлю в Газі – знищення ХАМАС як організації. Однак у численних мілітаристських зверненнях до народу ізраїльські політики не проводили чіткого розрізнення між цивільними палестинцями та бойовиками.
  • Через це в суспільній думці ізраїльтян, проти яких 7 жовтня було вчинено воєнний злочин, часто усі мешканці Сектору Гази вважаються потенційними терористами. Однак міжнародні організації та партнери Тель-Авіва не поділяють такий підхід.