Допомога Кремля Білорусі: що відомо

Заяву щодо допомоги Москви зробив речник російського президента Дмитро Пєсков. Так він відповів на питання, чи готовий Кремль стати посередником між опозицією та владою в Білорусі, передає Інтерфакс-Україна.

Цікаво Путін і Лукашенко стали часто зідзвонюватися: Пєсков пояснив причину

Якщо керівництво Білорусі цього захоче, то, звісно, російська сторона – готова зробити все можливе, щоб допомогти у врегулюванні ситуації в Білорусі,
– зауважив Пєсков.

Також він прокоментував інформацію, що в Білорусі порушили кримінальну справу за фактом того, що опозиція створила Координаційну раду.

"Ми ніяк і жодним чином не хочемо втручатися та давати якісь оцінки причин, за якими порушують ті чи інші кримінальні справи в Білорусі. Це абсолютно суверенна справа Білорусі", – підкреслив речник Путіна.

Зверніть увагу Лукашенко привів у повну бойову готовність армію на заході Білорусі

Взаємини Росії та Білорусі: що відбулося останнім часом

  • До виборів Лукашенко позиціонував себе як патріот і наголошував, що майже усіх альтернативних кандидатів підтримує Росія.
  • А вже після голосування його риторика змінилася – нібито опозицію підтримує та фінансує захід, і вони тут хочуть зробити майдан. Більше того, у Литві та Польщі, що межують з заходом Білорусі, НАТО начебто посилює свою присутність. Ці слова лунають на тлі протестів і загальнонаціонального страйку в країні.
  • Цікаво, одним із перших, хто привітав Лукашенка з перемогою на виборах, був власне Путін.
  • Згодом білоруський очільник заявив, що дуже хоче переговорити з російським колегою. Пояснив він це тим, що нібито існує загроза не тільки для Білорусі, а для всієї Союзної держави (Союз Білорусі та Росії – 24 канал).
  • Поговорити з Путіними йому все ж вдалося, і Лукашенко видав ще одну гучну заяву – вони з господарем Кремля домовилися, і той допоможе.
  • Після цих слів Лукашенка у мережі помітили, що до кордону з Білоруссю Росія перекидає автозаки Росгвардії. Усі ці машини не мали розпізнавальних знаків і всередині перебували люди в чорній формі. Останніх вже охрестили "чемними людьми" – за аналогією з кримськими "ввічливими" зеленими чоловічками.