Росіяни перекидають автозаки і бійців Росгвардії до кордону Білорусі: що відомо

Однією з перших про це повідомила група незалежних розслідувачів збройних конфліктів Conflict Intelligence Team (CIT). Посилаються вони на телеграм-канал Paris Burns, де опублікували відео з колонами вантажівок, що рухаються від Санкт-Петербурга до кордону.

Важливо Лукашенко: Ми з Путіним домовилися – він надасть допомогу

Дивіться відео з колоною техніки у понад 400 кілометрах від кордону з Білоруссю

Ці машини мають ґратки на вікнах і є схожими на автозаки, які Росгвардія зазвичай використовує на масових заходах в Санкт-Петербурзі. Водночас на авто немає жодного маркування – ні розпізнавальних знаків, ні емблем, ні характерних для російських правоохоронних органів речей (червоної смуги з написом "Росгвардія", синьої смуги з написом "Поліція", напису "ОМОН").

Згодом цю інформацію з посиланням на читача підтвердило російське видання з Санкт-Петербургу "Фонтанка".

За 4 години дороги Псков – Санкт-Петербург зустрів приблизно 30 – 40 "Уралів", що рухаються без номерів. Були ще машини типу Hummer. Частина була пофарбованою у камуфляж, частина - як у ОМОНу. Всі – без номерів. Думаю, їдуть до кордону з Білоруссю,
– розповів журналістам чоловік.

На підтвердження він прислав відповідні фото. Коментуючи їх, військові зазначили, що представлені зразки техніки не стоять на озброєнні сил Західного військового округу РФ.

Техніка, Росія, Росгвардія, Білорусь, ОМОН
Техніка, що з Росії рухається до кордону з Білоруссю / Колаж 24 каналу

Також схоже повідомлення опублікувало видання "Медуза". За словами журналістів, колона військової техніки рухається трасою Москва – Мінськ.

Повідомив про колону техніки без розпізнавальних знаків з посиланням на колегу й журналіст Василь Максимов.

Крім того, у мережі оприлюднили ще одне цікаве відео як підтвердження. За даними авторів, у машинах колони, що рухалася з Москви, їдуть люди в чорній формі без розпізнавальних знаків.

Колона з невідомими людьми рухається у бік Мінська: відео

За інформацією видання "Наша Ніва", штатна місткість одного такого автозаку – щонайменше 20 осіб. Таким чином, тільки з Петербурга може їхати майже 600 бійців (для порівняння, загальна чисельність всього білоруського ОМОНу – 1500 осіб).

Зауважимо, поки невідомо, чи перетнули ці машини кордон із Білоруссю. За останніми повідомленнями, вони були у 83 кілометрах звідси.

До речі Білорусь влаштує масштабні військові навчання на кордоні з Литвою

Останні події у Білорусі: коротко

  • Згідно з офіційними результами виборів, чиний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
  • Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. А опісля ще й на великих підприємствах країни оголосили страйки.
  • Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
  • Відомо про щонайменше 4 загиблих (лише один офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Тим часом, Євросоюз не визнав результатів виборів у Білорусі та розпочав роботу над санкціями.
  • А у штабі Тихановської оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Туди, за задумом політикині, мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
  • Водночас опозиція хоче перевиборів.