Армія Білорусі – у повній бойовій готовності на заході: заява Лукашенка
Таку заяву так званий президент зробив на засіданні Радбезу Білорусі. За словами Лукашенка, зараз існує загроза з боку західних країн. Як аргумент він навів заяви з боку заходу щодо виборів. Про це повідомляє білоруська державна інформаційна агенція БелТА.
До теми Які країни офіційно не визнали результати виборів у Білорусі
Ми відреагували на це та розгорнули бойові підрозділи нашої армії на західних кордонах нашого кордону, привели їх в повну бойову готовність. Міністр оборони мені доповів, що все це виконано і відповідні частини сьогодні є готовими до виконання своїх зобов'язань,
– наголосив Лукашенко.
Також він передав слова військових, що начебто зовнішня компонента змушує враховувати обстановку та діяти відповідним чином.
Водночас Лукашенко висловив жаль, що окремі підрозділи, особливо сили спеціальних операцій, білоруській владі довелося задіяти для "наведення ладу" всередині країни. На його переконання, певна частина населення в Білорусі спеціально створює хаос.
"Тобто, сьогодні не тільки всередині, а й зовні у нас з'являються проблеми. І те, що це абсолютно скоординовані дії, ми вже бачимо відкрито. Але це ще навіть не пік. Події будуть розвиватися відповідним чином, але ми розуміємо, в якому напрямку", – констатував політик.
Важливо Лукашенко про Координаційну раду опозиції: Це спроба захоплення влади
Що кажуть у Міноборони Білорусі
Оборонне відомство країни вже поінформувало військових аташе Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі та України про заходи реагування на загрози національній безпеці країни. Про це білоруське Міноборони повідомило в телеграмі.
Під час зустрічі з акредитованими представниками вищезазначених країн Міністерство оборони Білорусі:
- надало інформацію про поточу внутрішню та зовнішню політичну обстановку;
- представило аналіз наростання чисельності іноземних військових контингентів і особового складу збройних сил суміжних держав;
- роз’яснило заходи реагування Збройних сил Білорусі на загрози безпеці країні та заходи з підготовки білоруської армії;
- нагадало про статус і зміст діяльності військово-дипломатичного корпусу, акредитованого при Міністерстві.
До речі Путін телефоном переповів Лукашенку, що про нього кажуть у Берліні та Парижі
Що цьому передувало
Раніше Лукашенко наголошував, що на території сусідніх з Білоруссю країн відбуваються збільшення збройного компоненту та ескалація – там начебто проходять військові навчання НАТО. Мовиться про Польщу та Литву
Танки та літаки – на зльоті в 15 хвилинах від наших кордонів. І це не даремно. Натівські війська брязкають гусеницями біля наших воріт. Йде нарощування військової потужності на західних кордонах нашої країни,
– підкреслив Лукашенко вже під час мітингу 16 серпня.
Також він наголосив, що Білорусі нібито пропонують нову владу, солдатів НАТО, темношкірих, жовторотих і білявих.
"Нас хочуть одягнути в лапті та поганяти батогом – невже ви цього не бачите? Багато всякої гидоти повиповзало", – зазначив чинний президент.
За його словами, така ситуація дуже непокоїть білоруське керівництво, зокрема військових. Тому за цим спокійно офіційний Мінськ спостерігати не може.
Тому, з’явилося повідомлення про наказа Лукашенка перевести повітряно-десантну бригаду з Вітебська, що біля Росія, на західні кордони до Гродно.
А вже 17 серпня Міноборони Білорусі заявило, що проведе військові навчання із залученням зенітно-ракетних військ, танкових і механізованих батальйонів. А відбудуться вони біля кордону з Литвою.
Актуально Лукашенко: Ми з Путіним домовилися – він надасть допомогу
Останні події у Білорусі: коротко
- Згідно з офіційними результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
- Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
- Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. 17 cерпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк. Перед цим упродовж тижня страйк оголошували робітники великих заводів.
- Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
- Відомо про щонайменше 5 загиблих (троє офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
- Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
- Тим часом, Євросоюз не визнав результатів виборів у Білорусі та розпочав роботу над санкціями.
- А у штабі Тихановської оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Туди, за задумом політикині, мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
- Водночас опозиція хоче перевиборів.