Про розмову білоруського та російського президентів пише БЕЛТА. Там додають: під час бесіди очільник Кремля розповів про власні перемовини з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. З ними Путін говорив про напружену ситуацію в Білорусі.

Дивіться також Лукашенко про Координаційну раду опозиції: Це спроба захоплення влади

Володимир Путін проінформував білоруського колегу про його переговорах з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Еммануелем Макрона в частині, що стосується ситуації в Білорусі,
– інформує білоруський державний мовник.

Зауважимо, що водночас на сайті Кремля повідомлень про таку бесіду немає.

Що Путін сказав Меркель і Макрону про Білорусь:

  • Під час обговорення ситуації в Білорусі з Макроном Путін наголосив на неприпустимості втручання у внутрішні справи республіки та вчинення тиску на білоруське керівництво.
  • Те ж саме він повідав і Ангелі Меркель: "Російська сторона акцентувала на неприпустимості будь-яких спроб втручання зовні у внутрішні справи Білорусі. Вони спричинять лише ескалацію кризи".

Що відомо про ситуацію в Білорусі:

  • Масштабні протести у Білорусі спалахнули ввечері 9 серпня, після оголошення попередніх результатів президентських виборів. На виборах перемогу начебто здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси з цим не згодні, вони кажуть, що вибори були повністю сфальсифіковані. Ці слова підтверджують і незалежні спостерігачі.
  • Відтак, вже понад тиждень білоруси виходять на вулиці з вимогою провести нові вибори без участі в них Лукашенка.
  • У перші дні мирних акцій протесту, що відбувалися по всіх містах Білорусі, силовики жорстоко били та затримують людей. При цьому у сутичках з ними використовували світло-шумові гранати, кийки, стріляли гумовими, а подекуди й бойовими патронами.
  • Відтак, за кілька днів протестів кількість затриманих зросла до кількох тисяч, а в результаті насильства з боку силовиків загинули щонайменше 2 протестувальників.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Світ засуджує силові розгони та тортури в Білорусі. Приміром, депутати Європарламенту назвали Лукашенка персоною нон грата та повідомили, що не визнають виборів в Білорусі.