Попри таку ситуацію Росія не поспішає погоджуватися на відправлення моніторингової екомісії в ОРДЛО. Про це заявив лідер Української делегації для участі у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.
Читайте також Агресія Росії на Донбасі триває: головне з виступу Кравчука на Радбезі ООН
Про яку загрозу мовиться
За даними видання, небезпека радіаційного забруднення виникла після того, як 3 роки тому окупаційна адміністрація в Донецьку припинила відкачувати воду з об'єкта "Кліваж" на шахті "Юнком".
У 1979 році на шахті трапився ядерний вибух. Тоді у землі утворилася порожнина, з якої до 2018 року відкачували воду, щоб радіація не піднялася на поверхню. Зауважимо, видобуток вугілля на підприємстві припинили ще у 2001 році.
Попри протести мешканців сусіднього села Бунге, у квітні 2018 року бойовики припинили водовідлив і затопили шахту.
Україна звернулася в МАГАТЕ
Кравчук стверджує, що радіація вже проникає до питної води. При цьому фактичної інформації про ситуацію з радіаційним забрудненням на Донбасі немає. Через це Україна звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням провести моніторингову місію на непідконтрольній владі території.
Однак через війну на Донбасі, МАГАТЕ з 2014 року не може проводити там перевірки.
Україна робить конкретні зусилля, але досі ми не отримали відповіді російської сторони на наш запит. Це викликає у нас глибоке занепокоєння,
– сказав Кравчук.
У МАГАТЕ підтвердили, що наразі обговорюють з нашою державою проведення перевірки на Донбасі.
Рекомендуємо Росіяни діють відкрито та зухвало, – Кравчук заявив про зрив перемир'я на Донбасі