Нині у морі перебувають три російські підводні носії ракет. Про це розповів речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
Читайте також Росія вивела у Чорне море підводні човни, що є носіями "Калібрів": у ВМС оцінили загрозу
Росія може здійснити комбіновану атаку
Плетенчук пояснив, що три російські підводні носії ракет можуть мати на борту в загальній кількості до 12 ракет.
Ми постійно готуємося до чергового масованого обстрілу. Тим паче давно його вже не було. Так, якщо ми бачимо в морі носії в певній кількості, зазвичай, це може передувати комбінованому обстрілу. Тому що самостійні атаки крилатих ракет зазвичай не досягають великого успіху. Іноді відсоток збиття їх сягає 100,
– сказав речник ВМС.
За його словами, залишається ймовірність, що це можуть бути навчання, які зазвичай завершуються практичними стрільбами.
Так, якщо паралельно відбувається спорядження літаків, можлива комбінована атака. Як і завжди, не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги,
– підкреслив Плетенчук.
Водночас у Азовському морі ворожі кораблі відсутні – вони залишили акваторію після ураження Силами оборони порома "Славянин". У Середземному морі ж зараз є 2 ворожі кораблі, з яких 1 є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 16 ракет.
На додачу, Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
До слова, раніше у ВМС пояснили, що російська армія технічно може випустити крилаті ракети "Калібр" з ракетоносіїв у Середземному морі. Однак таким чином ворожі ракети порушать повітряний простір НАТО.
Однак враховувати можливість застосування ракет з Середземного моря все ж варто. Плетенчук наголосив, що це є важливим геополітичним фактором, який впливає на ухвалення відповідних рішень Україною та партнерами.