Коли Росії не вдалося втілити свої плани щодо невизнаного Придністров'я, вони вирішили взятись за Гагаузію. Це 24 Каналу зауважив речник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук.

Дивіться також "Приєднання Придністров'я до Росії": що там відбувається, чи готова Україна і кому вигідний вкид

"Не вийшло зараз з тимчасово окупованим Придністров'ям, то почали намагатися розхитати Гагаузію. Там є певні настрої. Тому Кишиневу потрібно звернути посилену увагу. Знаю, що така увага офіційної влади Молдови, звичайно, проявляється", – сказав він.

Бажання Путіна відкрити другий фронт

Сергій Братчук зазначив, що ситуація з боку України є повністю контрольованою. Звичайно, Путін хоче відкрити другий фронт, однак в окупантів нема такої можливості. Тому ворог намагається розхитувати ситуацію інформаційно.

Якби у росіян була саме можливість відкрити так званий другий фронт, наприклад, з невизнаного Придністров'я, вони б це зробили 24 лютого 2022 року. Сьогодні вже березень 2024 року. Тому намагаються інформаційно розхитати, щось розказати, зробити вкиди,
– підкреслив речник.

Тому Україна постійно моніторить ситуацію. Зокрема, також реагує на інформаційні вкиди.

Що відбувається у Придністров'ї: останні новини

  • Вдень 28 лютого у так званому Придністров'ї місцеві "депутати" усіх рівнів зібралися на з'їзд. Вони попросили про допомогу у Кремля нібито через "економічну блокаду" з боку Молдови. У заяві місцеві депутати наголосили, що Молдова розв'язала проти невизнаної республіки "економічну війну", а також звинуватили Кишинів у тому, що він навмисно блокує переговори з Тирасполем.
  • Аналітики ISW зауважили, що Кремль готує гібридну війну проти Молдови. Голова МЗС Росії Сєргєй Лавров побував на Анталійському дипломатичному форумі у Туреччині та використав цей майданчик для просування кремлівських наративів. Особливий акцент Лавров робив на Молдові та Придністров'ї, проводячи паралелі з Україною Ймовірно, Кремль готує підґрунтя до гібридних операцій.
  • Начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк оцінила ризик для України з боку Молдови. За її словами, з українського боку державний кордон й на проблемних напрямках та ділянках, й вздовж всієї Молдови укріплений та надійно охороняється. Переходи, які могли б бути використані як ворота для диверсійно-розвідувальних груп, перекриті ще від початку повномасштабного вторгнення.