Ембарго російської нафти призведе до консервації свердловин
Відповідну думку висловив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Він написав у соціальних мережах, що заборона купувати російську нафту призведе до зменшення видобутку й консервації свердловин.
До теми Євросоюз скоротить експорт нафти з Росії до кінця 2022 року на 92%, – Макрон
Радник Андрія Єрмака покепкував із російського диктатора Володимира Путіна, який обіцяв зменшити частку нафти у ВВП Росії. Через нафтове ембарго план Путіна "втілиться".
Росія не зможе продавати нафту до Китаю в тих обсягах, що й до ЄС. Тож ембарго призведе до зменшення видобутку й консервації свердловин. Частину з них буде неможливо відновити з технічних причин. 20 років тому Путін обіцяв зменшити частку нафти в російському ВВП. Все ж іде за планом, так?
– написав Михайло Подоляк.
Що відомо про ембарго російської нафти
- Ще на початку травня Європейська комісія представила проєкт 6 пакету санкцій проти Росії, який включав ембарго нафти. На цьому тлі Азія стала найбільшим покупцем російської сировини. Зокрема, Росія рекордно збільшила експорт нафти до Китаю та Індії.
- Однак 6 пакет санкцій досі не набув чинності, оскільки країни Європейського Союзу не могли дійти згоди щодо деяких питань. Відомо, що санкції блокувала Угорщина, яка виступала проти нафтового ембарго.
- Також запровадження ембарго на нафту створює проблеми для Чехії та Словаччини, однак ці країни були готові до конструктивного діалогу. У ніч проти 31 травня стало відомо, що члени ЄС таки знайшли спільну мову щодо ембарго на купівлю російської нафти.
- Рішення ЄС передбачає відмову від нафти з Росії, яка транспортується морем. Натомість тимчасово ці обмеження не торкнуться постачання нафти трубопроводами.
- Президент Володимир Зеленський висловив подяку представникам Євросоюзу за погодження нового пакету санкцій проти Росії. Він наголосив, що це суттєво вдарить по економіці ворога.
Дізнайтесь більше – Євросоюз узгодив шостий пакет санкцій проти Росії: дивіться відео