Росія цинічно оголошує про начебто безпечні маршрути у Чорному морі для цивільного судноплавства. При цьому в акваторії Чорного моря вона тримає у готовності до застосування 2 носії крилатих ракет типу "Калібр" із сумарним залпом до 16 ракет.

Важливо Біля острова Зміїний помітили захоплений український катер: можуть бути провокації

Військово-морські сили ЗСУ наголошують, що інформація від Росії про безпечні маршрути у Чорному морі – маніпуляція.

Така заява є маніпуляцією. Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення, порушуючи норми безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права, РФ здійснювала обстріли іноземних цивільних суден,
– йдеться в повідомленні.

Гарантами безпеки можуть виступати тільки цивілізовані країни

У ВМС підкреслили, що дійсно безпечними маршрутами можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами. І їхніми гарантами безпеки мають виступити цивілізовані країни.

У відомстві закликали не грати за підступними правилами ворога, які б "гуманітарні" ярлики він на себе не чіпляв. Там також нагадали фото цивільного судна "Namura Queen" під прапором Панами та танкера "Millennial Spirit" під прапором Молдови, які Росія уразила 25 лютого:

Ми не будемо виконувати вигаданих правил країни-агресора, підлого вбивці та мародера. Україна є незалежною, демократичною і правовою державою, яка дотримується норм міжнародного права, у тому числі міжнародного Морського права,
– сказав командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

У добросовісність росіян не вірить і Держдепартамент США. Країна-агресорка заявила, що готова забезпечити зелені коридори у Чорному морі для вивезення українського зерна. Але у США заявили, що важко вірити країні, яка місяцями брехала, а тепер дає пусті обіцянки.

Активність окупантів у Чорному морі

Тим часом – у Маріуполі виявили ще один могильник: дивіться відео