Через війну в Україні Міжнародний олімпійський комітет рекомендував федераціям не допускати до участі у змаганнях росіян та білорусів. Втім із наближенням Олімпійських Ігор-2024 у Парижі організація почала шукати шляхи для їх повернення під нейтральним прапором.

До теми Підтримують Україну, але думають про росіян: нова заява МОК щодо відсторонення Росії

Одним з перших про це заговорив президент МОК Томас Бах. Німець вважає, що є можливості відокремити "хороших рускіх" від поганих. Його позицію засудила не тільки спортивна спільнота України, а і керівництво держави.

Президент України Володимир Зеленський закликав не допускати росіян до Олімпіади. Його підтримав і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який згадав про шкоду війни для українського спорту.

"Жодної нейтральності на Олімпійських іграх не може бути, поки Росія веде війну, вбиває українських спортсменів та нищить спортивну інфраструктуру. Україна не згодна з рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету щодо можливого допуску російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором до Олімпіади в Парижі.

Президент України, Верховна Рада, Уряд та Національний олімпійський комітет України мають консолідовану чітку позицію. За час війни загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів, понад 120 спортивних об’єктів були зруйновані ворожими ракетами й артилерією, понад 300 спортивних шкіл припинили існування, 150 тис. спортсменів не мають умов для тренування. Це більш ніж достатній аргумент, аби спортсмени з Росії та Білорусі не були допущені до жодного спортивного змагання і, тим паче, Олімпіади,
– заявив прем'єр-міністр.

У НОК України вже заявили, що країна готова бойкотувати Олімпійські Ігри в разі участі у них росіян та білорусів. До слова, Польща ініціювала антиросійську коалцію у спорту. Близько 40 країн готові висунути МОК аналогічний ультиматум.

Читайте також Мер Парижа закликала не допускати Росію до Олімпіади-2024, поки триває війна в Україні

Санкції проти Росії та Білорусі в спорті:

  • У березні 2022 року після початку повномасштабної війни МОК засудив вторгнення РФ.
  • Організація рекомендувала федераціям не допускати до змагань спортсменів з Росії та Білорусі, але залишала за ними право самостійно вирішувати це питання.
  • МОК наклав заборону на прапори, гімни, кольори чи будь-які інші символи країн-терористок на спортивних заходах.
  • Представникам влади Росії та Білорусі заборонено відвідувати будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.
  • Щодо Олімпіади-2024, МОК збирається дозволити спортсменам з Росії та Білорусі брати участь лише як "нейтральні атлети" і жодним чином не представляти свою державу.
  • Спортсмени, які повністю підтримають Олімпійську хартію, зможуть взяти участь в Олімпійських Іграх.
  • Частиною хартії є миротворча місія МОК, тому табу буде накладено на тих, хто активно підтримував війну в Україні.
  • Всі заявки атлетів з Росії та Білорусі проходитимуть індивідуальну ретельну перевірку.