Про те, що німецькі офіцери нібито обговорювали підрив Кримського мосту, повідомила 1 березня Марґаріта Симоньян. Пропагандистка написала, що запис розмови їй передали "люди в погонах", й одразу почала погрожувати німцям.

Дивіться також "Злив" розмов офіцерів ВПС про Taurus: посол Німеччини прибув до МЗС Росії

"Є на що подивитися через ракетний приціл": які мости в Німеччині обіцяє зруйнувати Росія

Ще один пропагандист, Дмітрій Кісєльов, розповів на телебаченні, що Росія може відповісти ударом на удар.

Так, якщо Німеччина зруйнує Кримський міст, Росія може уразити такі споруди:

  • Ферманзундський і Рюгенський мости на півночі Німеччини – вони з'єднують материкову частину країни з островами Фемарн і Рюген;
  • залізничний міст Гогенцоллернів у Кельні;
  • Магдебурзький водний міст – він з'єднує два канали через Ельбу за 150 кілометрів від Берліна.

Далі російський "ведучий" цинічно пояснив, що в Німеччині немає таких довгих мостів, як Кримський, тож "доведеться звернути увагу і на інші мости в Німеччині, щоб добрати відповідний збиток за погонними метрами". І взагалі – можна атакувати одразу чотири мости.

Шкода буде, але що робити? Наш Кримський міст їм не шкода,
– сказав Кісєльов.

У його ролику показано фото і відео мостів та підраховано їхню протяжність. Усе це має залякати німецьких громадян, Європу та світ загалом.

Дивіться також В Кремлі цього дуже бояться, – Давидюк про злив інформації щодо удару Taurus по Кримському мосту

Як у Німеччині реагують на звинувачення з боку росіян

Симоньян і Марія Захарова іще 1 березня вимагали пояснень від Берліна, і то негайно – мовляв, невідомо що буде завтра. Потім до них долучився Дмітрій Мєдвєдєв, який узагалі сказав, що Німеччина готова воювати з Росією.

У Німеччині обіцяли провести перевірку, чи справді був якийсь витік розмови офіцерів. Згодом Олаф Шольц підтвердив, що запис справжній.

Наразі в країні триває розслідування. Міністр оборони Борис Пісторіус назвав цей скандал гібридною атакою з метою дезінформації.