Про це 24 Каналу сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензин. Зокрема, є прямі форми сірого імпорту, які дозволяють Росії зараз компенсувати ті речі, яких вона офіційно мала би бути позбавлена.

Читайте також Росія вбиває і депортує дітей, Кремль обходить санкції: Зеленський анонсував потужні кроки

Росія може робити за місяць близько 60 ракет

Пендзин зазначив, що в подальших санкційних пакетах проти Росії велика увага приділятиметься не створенню якихось нових напрямів обмежень, а контролю за вже запровадженими обмеженнями.

Питання дивіться яке – Росія за офіційними даними за 2022 рік змогла побудувати 500 крилатих ракет,
– заявив економіст.

Нині, за його словами, окупанти роблять за місяць близько 60 ракет. І зрозуміло, що є речі, які Росія точно не відновлює. Тобто зараз вона не може запустити, наприклад, виробництво мікрочипів чи створити елементну базу для високотехнологічних речей. Необхідні елементи Росія отримує через механізми обходу санкцій.

Хто та як допомагає Росії обходити санкції: дивіться відео

Як Росія обходить санкції

Він розповів, що є такий спосіб як втрачений транзит. Наприклад, створюється якась казахська чи туркменська компанія, яка укладає угоду з нідерландцями, німцями чи французами на постачання комп'ютерної техніки. Ця техніка прямує на адресу вказаної компанії через російську територію, де транзит губиться.

Ще один варіант – через країни Середньої Азії, які колись входили в СРСР. Наприклад, Узбекистан наростив у 10 разів купівлю комп'ютерної техніки за минулий рік. А у Вірменії надзвичайно великий обсяг закупленої побутової техніки. Виходить, що на одного вірменина припадає 5 – 6 пральних машин. Зрозуміло, що це точно не для Вірменії.

Тобто, пояснив Пендзин, за цим способом товари потрапляють у суміжні країни, після чого у вигляді сірого імпорту йдуть в Росію, де також розбираються з метою отримання плати мікрочипів. Є прямі форми сірого імпорту, які дозволяють Росії зараз компенсувати ті речі, яких вона офіційно мала би бути позбавлена.

Мовиться і про запчастини для авіаційних двигунів, які надходять також,
– зауважив економіст.

Крім того, додав він, є країни, які безпосередньо порушують санкційні обмеження, продаючи Росії військову техніку. Мається на увазі Іран. Тож, з огляду на це, Європі потрібно жорстко контролювати вже запроваджені санкції.

Санкції проти Росії: актуальні новини

  • Євросоюз обговорює 11 пакет санкцій проти Росії. 10 попередніх пакетів санкцій були спрямовані на заходи проти економіки Росії, а в цьому пакеті ЄС хоче уникнути обходу своїх санкцій. Однак нові санкції проти Росії блокує не лише Угорщина, а й Греція.
  • ЄС хоче запровадити санкції проти тих компаній, які допомагають окупантам вести війну проти України. Відомо, що діяльність деяких китайських компаній сприяє нарощуванню запасів зброї в арсеналі агресора.
  • У травні США розширили економічні санкції проти Росії через війну. Вони обмежують доходи, які Кремль отримує для фінансування своєї воєнної машини. Туди, зокрема, внесли службу зовнішньої розвідки держави-агресорки.