Про це в ефірі телемарафону розповів представник Головного управління розвідки Андрій Юсов. Він наголосив, що це не нова практика.

Читайте також В Україні "задвохсотили" пачку окупантів: серед них – топофіцер армії Росії

Росія активно вербує найманців

Найманці в російському війську є, це не перша практика. І Сьєрра-Леоне, і Сомалі, і інші країни, менш екзотичні насправді, і пострадянський простір. Тобто Росія зараз намагається активно вербувати найманців і на пострадянському просторі, і по всьому світу,
– зазначає Юсов.

Він наголосив, що фінансова мотивація надзвичайно вагома у бідних країнах і країнах, що розвиваються. Відтак, там країна-агресорка займається вербуванням найманців.

Якщо говорити про ту ж Сирію, яку російські військові активно знищували та продовжують це робити, то там можуть підготувати близько тисячі найманців. Здебільшого мовиться про людей, у яких за спиною є певний бойовий досвід. Водночас слід розуміти, що це не обов'язкова умова під час найму.

Зрештою, багатьом обіцяють, що вони не потраплять на передову, працюватимуть в охороні, забезпеченні, але це не так. Це введення в оману і безпосередньо їх напряму використовуватимуть як інших найманців,
– наголосив він.

За словами Юсова, цих найманців теж відправлятимуть на "м'ясні штурми". І це росіянам вигідно, адже не потрібно буде виплачувати їм обіцяну винагороду.

Росія завербувала тисячі непальців

  • Журналісти напередодні розповіли, що Росія завербувала для участі у війні проти України армію з майже 15 тисяч громадян Непалу. Відомо, що їх стимулюють долучатися до збройної агресії з допомогою високої зарплати та обіцянки, що вони отримають російський паспорт у пришвидшеному режимі.
  • Так, журналісти отримали можливість поспілкуватися з 37-річним Рамчандрою Хадка. Непалець повернувся додому після того, як зазнав поранення на війні проти України.
  • Відомо, що він брав участь у боях у Бахмуті. Непальського найманця двічі відряджали на фронт. Загалом він провів там один місяць. Причому під час другого відрядження завербований боєць зазнав поранення. Спочатку було кульове поранення у стегно, а потім – уламками касетного боєприпасу.