У ролику президента України зображають алкоголіком і наркоманом. А першу леді Олену Зеленську – саме тією, на кого робить ставки Захід.

Дивіться також Вчать українську, ріжуть сало на Корані, одягають форму ЗСУ: як ІПСО росіян межує з божевіллям

Ба більше, у мультику Залужний доповідає президенту, що нібито Україна "програла битву за Бахмут".

Що відомо про ІПСО від росіян

Росіяни запустили масштабну ІПСО з новим "французьким мультиком" про Зеленського та Україну: у "зоні ураження" фейсбук, твітер, тікток та ютуб,
– заявили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Варто зауважити, що росіяни запустили цю інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) ще у березні. Тоді вороги зробили клон українського ЗМІ та писали про "французький мультик", який ображає Україну.

Росія запустила ІПСО
Росія запустила ІПСО про нібито "французький" мультик, який ображає Україну

Згідно з даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, російська пропаганда активно розповсюджує свій "шедевр" через акаунти на більшості популярних соцмереж та на ютубі. Зокрема, Росія:

  • з 9 квітня у фейсбуці використовує пусту сторінку з назвою Fantastic vw7;
  • у тіктоці, твітері та ютубі – фейкові псевдоакаунти користувачів та сітку блогерів, частина з яких мімікрує під іноземних "незалежних оглядачів" та дрібні ЗМІ;
  • опублікувала декілька новин з помилками на дрібних англомовних ресурсах, щоб легалізувати брехню та видавання її за "творіння мультиплікаторів з Франції".

Росія запустила ІПСО в соцмережах

Росіяни намагаються поширити інформаційно-психологічну операцію, щоб захопити іноземну аудиторію та створити видимість своєї непричетності до кампанії.

До того ж окупанти прагнуть створити передумови до розвалу збройної коаліції та ослаблення міжнародної підтримки України,
– попередили у Центрі.

Що відомо про цю ІПСО росіян

  • Ще у березні Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки попередив, що росіяни у фейсбуці поширили нібито "французький мультик", який ображає Україну. Щоб заборони "мультик" навіть запропонували українцям підписати петицію. Перейшовши за посиланням, люди потрапляють не на петицію, а на клон українського видання.
  • Кремль створив клон інтернет-видання "РБК-Україна". Мета – розігнати "зраду" про індексацію пенсій.
  • Справжнє доменне ім'я українського медіа – rbc.ua, підробки – rbk.media. Рекламний менеджер справжнього "РБК Україна" заявив, що вони не пов'язані з клоном.
  • У тексті вороги намагались переконати читача, що нібито остання індексація українських пенсій – "символічна", українська влада – живе "у відриві від народу".