Таку думку висловила російський публіцист і політолог Лілія Шевцова у інтерв'ю "Апострофу".
Всередині Росії немає тиску на Кремль з вимогою змінити спрямованість і зміст зовнішньої політики, в тому числі щодо України. Що стосується зовнішнього тиску, Москва встигла адаптуватися до санкційного режиму, навчитися виживати в межах нього", – пояснює вона.
Читайте також: "Фабрика тролів", спонсорована "кухарем Путіна", діяла у США ще із 2014 року, – The Guardian
За словами політолога, попри те, що Росія потерпає від санкцій, у Кремлі розуміють, що Дональд Трамп не дуже хоче вводити нові санкції. Окрім того, канцлер Німеччини Ангела Меркель ледве утримує в купі санкційну єдність Європи. А оскільки канцлер зараз дуже слабка, санкційна єдність Європи може розпастися.
"Далі дивимося: європейський бізнес – Total, Siemens, Daimler тощо – дуже жорстко виступає за відновлення економічних зв'язків з Москвою. Врахуємо антиамериканізм європейської еліти: європейці не люблять Путіна і Кремль, але, можливо, ще більше деякі не люблять Трампа. Антиамериканізм штовхає багатьох – в Італії, Франції – у бік діалогу з Кремлем", – додала Шевцова.
З цього можна зробити висновки, що Росія підготувала чимало "троянських коней", якими можна грати.
Ви подивіться, скільки козирних карт опиняється в рукаві у Путіна. Навіщо йому поспішати і фактично відмовлятися від колишньої твердолобої позиції щодо України? Ці козирі, фактори впливу явно є на кремлівському столі,
– резюмувала політолог.
Але якщо говорити про поразку, то Росія програла стратегічно Україні протягом 2014-2015 років. Тоді Москва була змушена відмовитись від концепції так званої "Новоросії" та плану більш масованого проникнення з метою підриву внутрішніх справ інших країн Європи.
"Попри невдоволення санкційною політикою, російські "країни-коні" аж ніяк не наважилися залишати "корабель", – зазначила публіцист.