Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерела видання Euobserver.

Як відомо, термін дії перших двох хвиль обмежувальних заходів стосовно посадових осіб України та Росії закінчуються в березні і квітні 2015 відповідно.


Держави-члени ЄС повинні на основі консенсусу прийняти рішення про їх продовження, і якщо одна або декілька з них будуть проти, санкції проваляться.

"Росіяни активно працюють в різних столицях", - сказало джерело, називаючи Угорщину, Італію та Кіпр основними мішенями РФ.

"Я був би дуже здивований, якби Росія не лобіювала питання санкцій в Будапешті, Нікосії чи Римі, а також Берліні", - зазначило інше джерело.

Дипломатичні джерела інформують, що хитку позицію має також Чехія.

МЗС Кіпру Euobserver повідомили, що засуджують будь-які дії, які порушують суверенітет і цілісність країни.

Ми підтримали дипломатичне вирішення конфлікту, розглядали як інструмент обмежувальні заходи, які не є метою. Разом з партнерами по ЄС будемо постійно переглядати ситуацію і приймати рішення на основі консенсусу, - прокоментували у відомстві.

Позиція Італії була висловлена главою МЗС Паоло Джентіліоні, який сказав, що поважає санкції, оскільки вони служать "політичному рішенню" конфлікту.

В Угорщині від коментарів відмовилися.

При цьому, санкції щодо компаній, що діють в анексованому Криму, які повинні запровадити в понеділок, коли глави МЗС ЄС зустрінуться з українськими прем'єром і главою МЗС у Брюсселі, можуть бути відкладені.

Однак джерела відзначають, що ці санкції можуть бути готові до кінця наступного тижня, коли лідери зберуться на останній в році саміт і коли Брюссель має відвідати президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, у США проголосували за закон на підтримку свободи України. Цей законопроект вводить додаткові санкції проти Росії. Про це розповідають журналісти "Голосу Америки".