Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Підписаний президентом України Закон "Про освіту" стане актом етноциду (політикою винищування національної ідентичності етносу) російського народу в Україні", – мовиться в заяві Держдуми Росії.

Читайте також: Скандал із законом про освіту: питання обговорять з послами Євросоюзу

У документі також стверджується, що нібито "підписаним 25 вересня 2017 року президентом України Законом "Про освіту" зневажаються базові стандарти ООН і Ради Європи про захист мовної самобутності корінних народів і національних меншин, закріплені в міжнародних договорах, ратифікованих Україною".

Окрім того, у заяві Держдуми вказується на те, що з 2020 року система освіти стане повністю україномовною, що призведе до зникнення російськомовних шкіл і класів, а також шкіл для національних меншин.

Зазначається, що законом "грубо порушуються і дискримінуються права значної частини населення України – мільйонів росіян, болгар, угорців, греків, молдован, поляків, румунів та інших носіїв регіональних мов і мов меншин України".

Російські депутати Держдуми також заявили про солідарність із протестною позицією влади Болгарії, Угорщини, Греції, Молдови, Польщі та Румунії і закликають парламенти інших держав, офіційні мови яких визнані Україною регіональними мовами та мовами нацменшин, вжити заходів для засудження прийнятого закону "Про освіту" .

Відповідна заява буде скерована в ООН, Міжпарламентський союз, Міжпарламентську Асамблею держав-учасниць СНД, Парламентську Асамблею Організації Договору про колективну безпеку, Парламентську асамблею Організації з безпеки і співпраці в Європі, Парламентську асамблею Ради Європи, Генсеку Ради Європи, у парламенти європейських держав.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто закликав ООН провести розслідування через реформу української освіти. Після підписання закону Президент України Петро Порошенко наголосив, що документ забезпечує гуманітарні права нацменшин і доручив МЗС та Міносвіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі, з Радою Європи.