Відомо, що 500 залізничних вагонів наповнені зрідженим нафтовим газом. Саме вони, як лякають у компанії, можуть вибухнути.

Важливо Польща готова захищати авіапростір Словаччини, якщо та передасть літаки Україні

Що стверджують у Novatek

У компанії наголосили, що вибух може статися через фізико-хімічні властивості у разі:

  • більш тривалої стоянки цих вагонів на коліях,
  • підвищення зовнішньої температури.

У Novatek попросили вжити заходів для того, щоб доставити ці вагони з газом на вантажні термінали.

Що відомо про компанію Novatek

  • Компанія є найбільшим незалежним виробником газу в Росії. Вона займається розвідкою, видобуванням, переробкою та реалізацією природного газу та рідких вуглеводнів.
  • Має більш ніж двадцятирічний досвід роботи в російській нафтогазовій галузі. У 2021 році вона посіла восьме місце в рейтингу найбільших приватних компаній Росії за версією Forbes.

Як вагони опинилися в Польщі

Вагони зупинили внаслідок накладених Польщею санкцій. Варшава схвалила свій перший санкційний список, до якого увійшов російський "Газпром", низка російських та білоруських олігархів – загалом 50 юридичних та фізичних осіб.

Метою санкцій є обмеження можливостей фінансування війни в Україні суб'єктами господарювання, які діють на території Польщі. Закон про санкції поширюється на олігархів, які ведуть бізнес у Польщі.

Нові санкції Польщі проти Росії

Міністерство внутрішніх справ Польщі днями оголосило про введення нових санкцій проти Росії та Білорусі. Вони стосуватимуться 35 компаній двох країни та 15 російських олігархів, які наближені до Путіна. Обмеження діятимуть для компаній "Газпром", Novatek, "Лабораторія Касперського". Також для олігархів Олега Дерипаски, Михайла Фрідмана, Віктора Вексельберга та інших.


Як Росія мститься Польщі

За інформацією ЗМІ, Росія перестала постачати газ до Польщі та Болгарії. Причина – відмова платити в російських рублях. У Варшаві, проте, запевняють, що поляки можуть обійтись без російського блакитного палива.

Як сказав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Варшава вже раніше готувалась отримувати газ з різних напрямків. Моравецький впевнений, що ще до старту Балтійського газопроводу, поляки зможуть ефективно захистити власну економіку.

Додамо, що раніше Росія намагалась обійти санкції Заходу, вимагаючи оплату за газ в російських рублях. Проте така ситуація не влаштувала інші країни – вони масово відмовлялись погоджуватися на шантаж Кремля.

Варте уваги – ЄС схвалив п'ятий пакет санкцій проти Росії: закриті порти й ембарго на вугілля: дивіться відео