Військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний розповів 24 Каналу, що російське командування зібрало на різних ділянках фронту війська і кинуло їх на Харківський напрямок без жодних пояснень. На його думку, керівництво мало чітку ціль, проте військовим не повідомило її. Єдиною метою окупантів було зайти на Харківщину та вести якісь бойові дії без сподівання просунутись далі.

Дивіться також Повернули частину української території: боєць ЗСУ розповів про ситуацію на Харківщині

Основне завдання ворога

На думку військового експерта, основним завданням російського командування було збільшити площу бойових дій на 50 – 100 кілометрів для того, щоб ЗСУ перекинули свої резерви на Харківщину.

Якоюсь мірою цей план для них (росіяни – 24 Канал) став успішним – частину резервів ми туди перекинули. Однозначно, ця операція є у фокусі Збройних Сил України,
– наголосив Павло Нарожний.

Результати наступу на Харківському напрямку

Військовий експерт зазначив, що під час наступу на Харківщину окупанти пройшли кілька кілометрів і зайшли у Вовчанськ, де втратили значну кількість своїх бійців. Силам оборони України вдалось здійснити успішну контратаку та відкинути ворога на околиці міста.

Що відбувається у Вовчанську: дивіться на карті

Росіяни зараз окопуються там. Це виглядає так, що вони загрузли в цій операції,
– зауважив він.

За словами Нарожного, внаслідок російського наступу на Харківщину в Україні збільшився фронт, проте Силам оборони дали можливість бити по території Росії.

Моментами для нас ця операція стала несподіванкою, але ми в цій ситуації виграли, попри втрату частини української території,
– висловився він.

Наступ на Харківщину: що відомо

  • У Білому домі зазначають, що після дозволу Вашингтона на удари по Росії наступ окупантів на Харківщині загальмував. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван 9 червня повідомив про успіхи Сил оборони України завдяки цьому.
  • Російський наступ на Харківщині повністю провалився, що вплинуло на їхні плани й дії на інших фронтах. Ворог не досяг жодної цілі, а Сили оборони України повністю контролюють ситуацію в цьому регіоні. Про це повідомив речник Головного управління розвідки Андрій Юсов.
  • Партизанський рух "Атеш" виявив склад ворожої техніки у військовій частині в Тольятті, яку окупанти планують використовувати у війні проти України. За інформацією партизанів, у Самарській області ця техніка готується для бойових дій і, ймовірно, буде застосована на Харківському напрямку.