Яка ситуація на полі бою

Тим часом закінчується березень, а Кринки, які Владімір Путін та Дмітрій Шойгу "вернули під контроль" у лютому, як залишалися під контролем Сил оборони України, так і залишаються. Але важливе дещо інше.

Читайте також Щоб зберегти Харків, потрібне політичне рішення союзників

Кінець березня, попереду квітень, поступово, але неминуче починає зеленіти. У контексті "зеленки", що насувається з усіма наслідками, варто нагадати, а яка ситуація для російських окупаційних військ на Лівому березі в деталях?

Наразі біля Кринків оперує дуже численна група формувань у складі:

  • підрозділи 104 десантно-штурмової дивізії – два десантно-штурмові полки;
  • підрозділи 70 мотострілецької дивізії – 2 мотострілецьких полки та 2 танкові батальйони (які вже знатно поріділи) 17 танкового полку та 2 дивізіони 81-го самохідно-артилерійського полку;
  • підрозділи 810 ОБр морської піхоти;
  • 144 ОМСБр;

Попри чисельну перевагу, російські окупанти не можуть видавити нечисленні підрозділи з Кринків вже понад пів року. При цьому варто звернути увагу на те, що, крім Кринків, є й інші, скажімо так, "сірі зони".

Які плани ворожого війська на Дачі? Що відбувається на північ від села Підстепове? Навіщо окупанти посилили свою присутність на захід від Олешок, в районі Підлісного? Чому підрозділи росіян у Голій Пристані нервують, поглядаючи на північ, на Білогрудове? Як справи у російських танкістів у районі Пойми?

Рекомендуємо Макрон позбавив Путіна його найбільшої переваги у війні

Це все до чого? Це все до того, що за минулий рік та початок 2024 року Силам оборони України титанічними зусиллями вдалося втримати найскладніший плацдарм. Про те, як це давалося і якою ціною, напишуть книги, але ворог втрачав не менше, а в рази більше, застосовуючи угруповання, яке можна порівняти з півтора дивізіями та двома бригадами. Застосовував безрезультатно.

Не менший ресурс окупантам доведеться зосередити й на інших напрямках, не настільки популярних в інформаційному потоці. Поки що.