Кремль агресивно реагує на будь-яку українську символіку – він не міг оминути акцію стороною. Окупанти вбачають особисту загрозу у прапорі України.

Дивіться також Той, хто просуває позицію Москви․ Як Росія маніпулює масами і купувала європейські ЗМІ у 2022-му

Акція протесту в Росії

У Москві російська активістка Олена Кожевнікова вийшла на Червону площу загорнута у синьо-жовтий прапор. Жінку одразу затримали та відвезли до відділу поліції по району Китай-город. Інцидент стався у понеділок 4 вересня.

Ненависний стяг майорів у Москві / фото ОВД-Інфо

Згодом росіянку відпустили з поліції з протоколами щодо двох статей. Їй інкримінували дискредитацію російської армії та порушення правил проведення публічного заходу.

Інші акції непокори проти Росії

  • Російський журналіст Аркадій Бабченко закидав посольство Росії в Естонії яйцями. Він почав це робити прямо на очах місцевої поліції – його затримали. Бабченко пояснив свої дії машинальним бажанням завдати шкоди російському триколору.
  • На початку серпня росіяни масово повідомляли про підпали військкоматів, зокрема й на окупованих територіях. Викладачка російської мови та літератури, намагалася кинути пляшку з вибуховою сумішшю у будівлю комісаріату у Криму.
  • У липні у Празі на будинок сім'ї головного виробника російських ракет вивели обстріли міст України. Там живе родина Обносова, компанія якого виробляє для окупантів ракети Х-101 та Х-22.