Вже навіть відома причина такого його рішення. Про це журналістам Bloomberg 14 червня розповіли анонімні джерела.

Зауважте Опір мобілізації продовжується: у Росії знову підпалили військкомат

Чому Путін ще не оголосив мобілізацію

За даними цих джерел, Путін різко виступає проти відкритої мобілізації. Мовляв, це означатиме публічне визнання війни, яка не йде "за планом". Тобто буде заперечувати парадигму, яку вибудовує російська пропаганда. Водночас мобілізація може виявитися необхідною для досягнення цілей.

Аналітики визнають, що російських сил може вистачити, щоб захопити Луганщину. Проте для того, щоб добитися повільного просування на цьому напрямку, їм уже доводиться залучати дуже великий ресурс. Та якщо вдасться, буде виконане тільки одне із завдань, які Путін поставив на початку вторгнення.

Росія не зможе захопити Донеччину

Однак Путін не зупинить наступ у Донецькому регіоні. Річ у тім, що йому потрібно вийти на адміністративні межі ще й цієї області. У такому разі він зможе почати діалог із Заходом, щодо "припинення вогню". Також важливою є й можливість тиражувати свою "перемогу" в "спецоперації".

Однак якщо вже кілька тижнів ідуть бої за Сєвєродонецьк, то це дуже поганий знак для російської армії. Адже вони хочуть взяти під контроль місто без особливого стратегічного значення, коли поряд ще є Лисичанськ, із яким буде значно складніше.

Щодо цього висловився директор естонського Міжнародного центру оборони та безпеки Індрек Каннік. За його словами, Росії знадобиться "принаймні ще 2 – 3 місяці, щоб захопити великі міста на Донбасі, такі як Слов'янськ і Краматорськ".

Та варто зауважити, що все може бути не зовсім так, навіть зі значною технічною перевагою артилерії та іншої техніки. Адже Україні починає надходити більше західного озброєння. Відтак, Кремлю може знадобитися новий план.

Росіянам радять думати над захистом тилу

Аналітики зазначають, що Росія вже втратила дуже велику кількість танків і бронетранспортерів. Зокрема, була змушена зануритися в запаси старої техніки, включаючи танки Т-62 зі свого східного військового округу.

Частину старого арсеналу можна було б присвятити безпеці та іншим цілям у тилу, оскільки він швидко зіткнеться з проблемами, якщо буде розгорнутий на фронті,
– написали в Bloomberg.

До речі – Україна може невдовзі отримати нові типи озброєння: дивіться відео