Спільні навчання України та країн-членів НАТО – підтвердження того, що українська держава матиме підтримку у боротьбі з агресивним ворогом. Таку думку висловив генерал Сергій Кривонос в інтерв'ю для "ТСН.Тиждень".

До теми Масштабні військові навчання "Об'єднані зусилля-2020" на Херсонщині: залучили авіацію

Військові навчання "Об'єднані зусилля 2020" не здивували росіян, однак приліт конвертопланів CV-22 став для них неочікуваним. ​​Такий літак може долати відстань понад 2 тисячі кілометрів.

Приліт авіаційної компоненти був для Росії неприємною несподіванкою,
– зазначив Кривонос.

У Росії усвідомлюють для чого в Україні конвертоплани й що за необхідності їх можуть використати як відповідь на російські агресивні зазіхання. Генерал заявив, що питання про постійне перебування військових представників країн НАТО на території України він порушував ще минулого року. На його думку, такий крок міг би пришвидшити рух української держави до стандартів Альянсу, значно посилити наші позиції та захистити від загарбування українських територій.

"Попередні перельоти стратегічних американських бомбардувальників – це надійна союзницька підтримка з боку наших американських друзів", – додав Сергій Кривонос.

Об'єднані зусилля-2020
Спільні військові навчання в Україні / Фото president.gov.ua

Важливим досягненням для України генерал вважає проходження однією з військових частин сертифікації відповідності стандартам НАТО у повному обсязі. Це означає, що вона може заходити на бойове чергування в складі Сил Спеціальних операцій НАТО.

"Об’єднані зусилля-2020": що відомо

  • Навчання розпочались 22 вересня. Вони відбуваються на всіх військових полігонах України та в акваторіях Чорного й Азовського морів.
  • До проведення стратегічного командно-штабного навчання вперше залучають військові підрозділи збройних сил США та Великобританії для спільного виконання навчально-бойових завдань.
  • У навчаннях беруть участь військові підрозділи збройних сил США і Великобританії, а за їх проведенням спостерігають майже 200 іноземних військових радників та спостерігачів.
  • До артилерійських систем, танків, бойових кораблів й авіації залучають новітні комплекси "Нептун", "Вільха" та безпілотні ударні літальні комплекси "Байрактар".