З вигодами в росіян стає все гірше та гірше. Оскільки офіційна статистика агресора далека від реальності, так само як і російська влада, то ми дивимося на події, які показують реальну ситуацію в економіці.

Читайте також Західні "деескалатори" та "ядерний карнавал" росіян: що стримує українську перемогу

Що відбувається в російській економіці

1. Центральний банк Росії зберіг облікову ставку 16% (в Україні вже 13,5%). Це ставка, за якою Центробанк рефінансує комерційні банки. Сьогодні комерційні кредити в Росії стартують від 17,2% Приватні позики – від 21%. Це не стимулює інвестиційну активність у реальному секторі, якщо не сказати навпаки.

2. Водночас Банк Росії в червні розглядатиме варіант підвищення ставки, а значить, гроші для економіки будуть ще дорожчі.

3. У 2023 році загальний обсяг експорту Росії скоротився на 28,3% – до 425,1 мільярда доларів.

4. Дефіцит бюджету росіян зростає. За перші 2 місяці 2024 року держава-агресорка вичерпала обсяг усього дефіциту, який був закладений у бюджет-2024. Подальше зростання дефіциту неминуче і покриватиметься або вилученням ресурсів з Фонду національного добробуту, або позиками в Центробанку, а значить – потрібна нова емісія, що призводить до зростання інфляції та ставок.

5. На початку 2022 року Фонд національного добробуту Росії мав 210 мільярдів доларів, до січня 2024 року його резерви скоротилися до 130 мільярдів доларів. Їх уже вилучають.

6. На тлі ударів по НПЗ у Росії виник дефіцит палива. Видання Bloomberg пише, що Україна вивела з ладу майже 14% нафтопереробних потужностей Росії. На тлі атак по НПЗ вже у березні ціни на пальне зросли на 20 – 30%. Крім того, щоб задовольнити потреби внутрішнього ринку, Росія змушена була зупинити експорт.

Рекомендуємо Нейтральна по-російськи: чим Бразилія може бути корисна для України

7. На додачу до цього Росія також втратила мільйон тонн експорту нафтопродуктів після ударів України по найбільших НПЗ.

8. Десятки російських танкерів простоюють уже за кілька місяців після введення санкцій США. Це демонструє здатність Штатів порушити ланцюжок постачання нафти Росією.

9. Росія почала продавати на 30% менше газу.

10. Як наслідок доходи бюджету Росії від нафти та газу у 2023 році впали на 23,9% – до 8,82 трильйона рублів (у порівнянні з 2022 роком).

11. Газпром, колись найбільша компанія Росії, зазнав рекордних збитків за 25 років. У 2023 році доходи "Газпрому" впали приблизно на 30%, що призвело до річного чистого збитку в 6,9 мільярда доларів.

12. Сенат США схвалив заборону постачання збагаченого урану з Росії.

Цікаво Таємний росіянин на борту розбитого вертольота президента Ірану

13. "Дочка" "Росатому" попередила про форс-мажор через заборону постачання урану до США.

14. ЄС вилучив російський газ та скраплений природний газ зі спільних закупівель. Росія та Білорусь не будуть допущені до участі в механізмі спільних закупівель газу країнами блоку ЄС.

15. Міжнародні санкції змусили Туреччину на третину скоротити обсяг експортного потоку до Росії. Деякі товари використовувалися для війни з Україною: зокрема, електродвигуни, мікросхеми та деталі машин.

16. У першому кварталі 2024 року чистий відплив капіталу з Росії збільшився до 28 мільярдів доларів. За той же період минулого року відтік становив 16 мільярдів. Головна причина такої тенденції – складнощі з отриманням (зокрема затримка) експортного валютного виторгу.

17. Росія страждає від гострої нестачі робочої сили, що призвело до зростання заробітної плати та інфляції. Щоб протидіяти нестачі робочої сили, Москва почала активно використовувати працю ув'язнених.

18. Британська розвідка заявляє, що у Росії проблеми через дефіцит робочої сили. Державі-агресорці не вистачає 4,8 мільйона працівників. Зокрема, російська транспортно-логістична галузь не спромоглася заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок минулого року.

19. Росія планує запровадити примусову трудову мобілізацію.

20. Іноземні інвестори вилучили з Росії близько 250 мільярдів доларів прямих інвестицій, що становить майже половину довоєнних запасів.

Зауважте Україні час визнати Палестину, Косово і Тайвань

21. Китайські банки почали блокувати платежі з Росії в юанях.

22. У Росії майже на 60% збільшилася кількість збанкрутілих компаній порівняно з минулим роком.

23. У Росії зафіксовано п'ятикратне зростання числа банкрутств фізосіб. Половина всіх банкрутів у Росії цього року – це пенсіонери.

24. Аналітики чекають на падіння видавання іпотеки на 30 – 40% у 2024 році. Основні причини – у трансформації пільгових програм та посиленні регулювання. Нагадаю, що пільгова іпотека та стимулювання будівельного ринку були головним драйвером російської економіки останніми роками.

25. У 2024 році в Росії очікується великий неврожай зернових.

Не забувайте стару приказку: "Чим більша шафа, тим голосніше падає".