Росіяни можуть вирішити наступати зі свого виступу на північ від Авдіївки в напрямку Торецька, щоб посилити операції поблизу Часового Яру. Це вимагатиме від російських військ проведення тактичної паузи для зосередження сил для наступу.
Читайте також ЗСУ відновили контроль над втраченими позиціями біля Кремінної: карта бойових дій 1 травня
Росіяни зосереджуються на Часовому Ярі
Часів Яр є оперативно важливим населеним пунктом, оскільки може стати для сил Росії плацдармом для початку наступальних операцій на Дружківку та Костянтинівку.
У ранкових і вечірніх зведеннях Генштабу за 30 квітня зазначено, що загалом за добу українські війська відбили 47 атак Росії на Авдіївському напрямку та 57 атак росіян на Бахмутському напрямку – найбільше на напрямку Часів Яр,
– повідомляють аналітики.
В ISW додають, що звітів за один день недостатньо, щоб встановити закономірність. Водночас це може свідчити про те, що російські війська дещо сповільнюють швидкість атак навколо Авдіївки, водночас відновлюючи наступальні дії навколо Часового Яру.
Раніше аналітики повідомляли, що російське командування може обирати із щонайменше двох напрямків для продовження наступальних дій. Окупанти можуть або продовжувати просуватися на захід до Покровська, або намагатися рухатися на північ, щоб провести наступ навколо Часового Яру.
Ситуація на фронті: останні новини
- Українські війська відновили контроль над деякими втраченими позиціями поблизу Кремінної в ході бойових дій 30 квітня. Зокрема, Сили оборони просунулися на схід від Ямполівки, що розташована на захід від Кремінної.
- Російські війська здійснили прорив у центральну та південно-східну частини Кислівки (на південний схід від Куп'янська), але в ISW зафіксували лише підтверджені наступи в східній частині населеного пункту.
- Російські окупанти атакували майже на всіх напрямках фронту. Найгарячіше було на Бахмутському та Авдіївському. Водночас на Новопавлівському напрямку ворог також 10 разів намагався прорвати оборону наших військ.