Про це у своєму Facrbook написав російський блогер Ілля Варламов.

"Перший канал" представив глядачам нібито знімки з супутника, на яких імовірно видно, як винищувач збиває літак. При детальному розгляді з'ясувалося, що це дуже грубо зліплена в фотошопі фальшивка, розкопана редакторами першого каналу на форумі, де обговорюють змови,
— пише Варламов.

Далі він наводить приклади, що конкретно не так у цьому "доказі".

За його даними, виявилося, що знімок було зроблено з гугл-карт у 2012 році. Одна зі склейок:

Крім того, на фотографії зображено ніяк не МіГ, про що говорять у репортажі. Варламов вважає, що можливо в підробці використовували зображення Су-27. Підкреслює, що різниця видна в хвості.

Також блогер зазначає, що розміри літака та винищувача викликають великі сумніви.

"Ще про розміри: довжина північного краю лісового масиву, що знаходиться під МіГом праворуч ~850 метрів... Розмах крил МіГустановить 11,36 м... Враховуючи, що на "фотографії" перераховані сутності візуально рівні, цю "фотографію" повинні були робити з висоти багато менше 10 км...", - пише Варламов.

Також час, вказаний на знімку, не збігається з часом, коли збили літак (його збили близько UTC 13:21). На знімку з таким часом повинна була бути ніч.

Також дивує, що перше зображення Google за запитом "Боїнг вигляд зверху" повністю збігається з літаком зі знімка.

Більш того, опозиційний політик Олексій Навальний з'ясував, що експерт з репортажу "Першого каналу" (Іван Андрієвський) не є ніяким інженером і не отримував технічної освіти.

Викриття чергового божевільного фейку Кремля вже підтримала і низка російських ЗМІ.

Нагадаємо, на території України поблизу кордону з РФ збили малайзійський лайнер.

За словами радника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, цивільний літак над Торезом збили проросійські бойовики із зенітно-ракетного комплексу "Бук". Загинули усі 295 людей, які були на борту.

До слова, країни, які беруть участь у розслідуванні обставин катастрофи малайзійського Boeing 777 на Донбасі, домовилися продовжити розслідування на дев'ять місяців, до серпня 2015 року.