У Росії посилили воєнну цензуру в університетах. У британській розвідці пояснили, з чим це пов'язано.

Дивіться також Особиста вказівка Путіна: екскерівник розвідки пояснив тактику ворога біля Авдіївки

Путін готується до виборів

У російських закладах вищої освіти заборонили відкрито обговорювати зі студентами "негативні політичні, економічні та соціальні тенденції" у країні. У жовтні 2023 року міносвіти видало відповідний наказ.

У розвідці зазначають, що у такий спосіб влада продовжує обмежувати інформаційну свободу, намагаючись зміцнити тенденцію формування російської політики у межах політично прийнятних прокремлівських наративів.

Крім того, посилення цензури в університетах пов'язане із майбутніми президентськими виборами у 2024 році, на, яких, планує переобиратися Путін. Для Кремля вкрай важливо до того часу придушити негативні погляди на війну в Україні.

У Росії триває мілітаризація освіти: що відомо

  • У Нижньому Новгороді першокласникам видали військову форму для урочистостей до 1 вересня. Обуреним батькам пояснили, що, мовляв, першого вересня приходити у мілітарному стилі не обов'язково, а форму видали тому, що цьогоріч у школі впроваджуватиметься програма "Орлята Росії”, де якраз вона й буде потрібна.
  • Ще у 2022 році Міноборони Британії попереджало, що у Росії з вересня 2023 року планують повернути у школи військовий вишкіл, який існував у радянські часи. Він передбачає, зокрема опанування стрільби з автоматів Калашникова.
  • Крім того, вербувальники ПВК "Вагнера" проводили агітацію в старших класах серед школярів. Вони закликали випускників до участі у війні проти України.