Про це повідомляє інформаційна агенція РБК з посиланням на джерела серед посадовців.

Читайте також: На кого є схожим Путін: Портников нагадав про "кремлівського старця"

"Публічних оголошень про готовність балотуватися російський президент ще не робив, однак "визначився, що буде брати участь", – підкреслив один із співрозмовників ресурсу.

Наразі ж у Кремлі обговорюються сценарії того, як і коли Володимир Путін оголосить про готовність брати участь у виборах президента в березні 2018 року. Підкреслюється, що існує кілька варіантів розгортання подій.

Якщо говорити про дату, коли Путін може зробити оголошення про намір балотуватися на новий термін, то існують два підходи: президент повідомить про своє рішення до того, як Рада Федерації призначить вибори, або після.

Зауважимо, що вибори російського президента пройдуть 18 березня 2018 року, відтак верхня палата парламенту повинна призначити кампанію в період з 7 по 17 грудня.

"Базова концепція полягає в тому, що російський лідер зробить оголошення вже після офіційного призначення виборів, пояснюють три джерела, близьких до Кремля. Швидше за все, це станеться до з'їзду "Єдиної Росії" (відбудеться 22-23 грудня) і щорічного Форуму дій Загальноросійського народного фронту, який також заплановано на грудень, говорить один із близьких до адміністрації президента співрозмовників. Джерело, близьке до керівництва ОНФ, уточнив, що форум пройде в другій половині грудня. Однак є варіант, який передбачає, що Путін може заявити про висунення на самому початку січня, додає інше близьке до Кремля джерело", – наголошується у матеріалі.

Читайте також: Собчак пояснила, як росіянам бути з Путіним

Як пояснили джерела видання, передбачається, що кампанія Путіна буде максимально короткою за часом, його перемога не викликає сумнівів, тому немає необхідності поспішати з оголошенням про готовність балотуватися.

Обговорюється також, в якому форматі глава держави зробить оголошення про участь у виборах. Базових концепцій дві: умовно-технічний формат або обставлений з максимальною драматургією, розповідає федеральний чиновник. За його словами, можна, наприклад, оголосити про намір йти на вибори під час поїздки в регіон, де відповідне питання поставить робітник, або ж організувати спеціальний масштабний захід за участю відомих людей". Щоправда, який би сценарій не було б обрано, потрібний медійний ефект все одно буде досягнуто,
– додають журналісти.

Також у статті припускається, що Путін може і самовисунутися на вибори президента.

Читайте також: Російська телеведуча та співачка балотуватиметься в президенти Росії

"Путін має серйозну підтримку в суспільстві, вона є ширшою, аніж підтримка "Єдиної Росії", і тому логічно, що президент піде на вибори не від партії, а самостійно. Висування від "Єдиної Росії" навряд чи негативно позначиться на результаті Путіна, але, оскільки він позиціонує себе як президент всіх росіян, сценарій самовисування "за широкої народної підтримки" дійсно є пріоритетним. Однак сам Путін пріоритетний для нього сценарій ще не вибрав, тому про всяк випадок опрацьовується варіант висунення від "Єдиної Росії"", – переконують співрозмовники ресурсу.