Відповідну інформацію в Головному управлінні розвідки повідомили 8 листопада. Зокрема, мовиться про гвинт безпілотника Mohajer-6.
Зауважте "Пролетіти практично неможливо": У Миколаєві для боротьби з дронами створили спецекіпажі
Деталі іранських дронів зроблені після 24 лютого
Гвинт безпілотника Mohajer-6 був виготовлений тільки в лютому цього року (мовиться про 2022 рік – 24 канал). Це тільки виготовлений. А ще був потрібен час, щоб його доставити до Росії. Тобто вони були доставлені в цьому році,
– заявив представник української розвідки.
За даними посадовця, іранський гвинт до дрона Mohajer зібраний із деталей, які робили в різних країнах:
- більшість комплектуючих – з США;
- двигун – австрійський;
- камера – японська;
- лазерний дальномір – китайський;
- авіаційна бомба – іранська.
"Жодних російських елементів ми тут не знайшли. На одному елементі є напис і на фарсі (сучасна перська мова, має статус офіційної в Ірані, Афганістані, Таджикистані)", – заявили в українській розвідці.
Що свідчить про іранське походження дронів
У коментарі Суспільному фахівець розвідки Василь розповів, що про іранське походження свідчить те, що схожий безпілотник Іран показував на військових виставках.
Вони не дуже складні у виробництві, але й не такі прості. Їх вартість набагато більше ніж 20 000 доларів. Це точно не "кустарний" спосіб, а серійне виробництво,
– заявив розвідник.
За його даними, Mohajer-6 є великогабаритним безпілотником, який за розмірами подібний до турецького Bayraktar Tb2. Росія використала в Україні тільки 4 таких безпілотники і всі збили наші військові. Окрім цього:
- Mohajer почали виготовляти у 2017 році з трьома камерами. Одна з них тепловізійна, розвиває швидкість до 200 кілометрів на годину. Може літати на відстані 1800 кілометрів;
- дрон використовують для розвідки та ураження наземних цілей за допомогою авіаційних бомб;
- керують ним з допомогою наземної станції. Завдяки камері оператор контролює політ та бачить, чи уразив ціль.
Ба більше, Mohajer несе відразу 4 авіабомби, які разом важать до 80 кілограмів, з яких 8 – бойова частина кожної. Тому її добре бачить наше ППО.
Що відомо про іранські дрони
- Росія атакує Україну дронами іранського виробництва. Москва та Тегеран заперечували цей факт.
- Проте вже 5 листопада міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан вперше визнав, що його країна справді постачала дрони Росії. Однак заперечив відправку після 24 лютого 2022 року.
- Тоді іранський прем'єр цинічно збрехав, сказавши: "Ми передали Росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні".
- Буквально 1 листопада наші розвідники повідомили, що Іран планує передати Росії понад 200 бойових дронів-камікадзе. За їхніми даними, чергову відправку в Тегерані запланували на початок листопада.
Дивіться також – Іран опублікував шокуючу заяву: відео