На щастя, здоров’ю воїна зараз нічого не загрожує. Так само, мало що загрожує і самим нападникам. Затримати їх не вдалося. Навіть не вдалося встановити їхні особи. Більше того, після нападу на Вербича, поліція порушила провадження за статтею "хуліганство". Так, лише хуліганство, а не завдання тяжких тілесних ушкоджень чи замах на вбивство. Тому, якщо нападників таки схоплять, максимум, що може їм загрожувати – обмеження волі до чотирьох років.

Читайте также: Як СБУ веде бізнес з продажу кримінальних справ

Але, як показує практика, навіть в разі засудження, зовсім не обов’язково, що вони відбуватимуть покарання. Подивіться на це фото. Це бразилець Рафаель Лусваргі. Він перший іноземець, засуджений в Україні за участь в бойових діях на Донбасі, на боці сепаратистів.


Рафаель Лусваргі

Лусваргі під час боїв проти української армії часто ставав героєм пропагандистських сюжетів як сепаратистського, так і російського телебачення. Де, не ховаючись вів вогонь по наших позиціях з міномета. І розповідав про інтернаціональний обов’язок підтримки сепаратистів. Зрештою, досхочу навоювавшись за бойовиків, Лусваргі поїхав з Донбасу додому до Бразилії. І коли минулого року повернувся в Україну, то зробив це через київський аеропорт Бориспіль, де і був затриманий прикордонниками та працівниками СБУ.

Слідство і суд в його справі пройшли досить швидко і на початку минулого року Лусваргі отримав 13 років тюрми за створення та участь в діяльності терористичної організації. При цьому, в суді бразилець визнав свою провину і проти вироку не заперечував. Але, якщо ви думаєте, що цей колишній бойовик лічить в неволі дні і ночі, ви помиляєтесь.

Читайте также: Фінал Ліги Чемпіонів: кого Порошенко призначив "футбольним смотрящім"

Нещодавно, журналісти Радіо Свобода випадково зустріли засудженого Лусваргі в Києві, просто посеред вулиці. Точніше, побачили його на подвір’ї одного зі столичних монастирів Московського патріархату. Виявилося, що кілька місяців тому його випустили із в’язниці, хоча він відсидів лише один рік із призначених тринадцяти.

В нашій країні судовим рішенням вже дивуватись не доводиться. Але одна річ, коли випускають на волю корупціонерів, інша – коли йдеться про тих, хто воював проти нас на боці сепаратистів. Як з’ясувалось, через те, що раніше при розгляді справи Лусваргі було порушено підсудність – його мав судити не київський суд, а павлоградський, апеляційний суд скасував попередній вирок бойовику у 13 років позбавлення волі.

І призначив новий розгляд його справи. Але перше засідання призначене аж на червень, і до того часу, він може вільно пересуватись Україною, навіть не отримавши жодного запобіжного заходу. До того, ж нещодавно, Лусваргі опинився в списку полонених, але з якихось причин, його обмін не відбувся і СБУ, замість того, щоб відправити його до слідчого ізолятора на період проведення переговорів, просто вирішила випустити його на свободу під особисте зобов’язання з’являтись за першим викликом.

Бо про яке правосуддя, як один з наріжних каменів може йтися, якщо навіть затриманий і засуджений на тривалий термін сепаратист, зрештою, невдовзі опиняється на волі. Так, у нього вилучені документи, то ж офіційно, він не може залишити Україну. Але, знаючи корумпованість наших чиновників і розгалуженість російської агентурної мережі, чи важко йому буде отримати новий паспорт, і потім втекти?

І чи можемо ми бути впевнені, що йому не спаде на думку нічого лихого? Це ж так не звично, коли ти живеш в церкві Московського патріархату. А може, в керівництві СБУ просто не знають про це, адже у керівництва служби, як ми знаємо, зовсім інші, бізнесові пріоритети.