Під час розслідування вбивства В'ячеслава Веремія з'ясувались шокувальні факти. Виявилось, що на Майдані були люди, які знали про підготовку розстрілів 20 лютого 2014 року.

А безпосередній організатор вбивства журналіста був партнером постмайданного Генпрокурора, міністра оборони та другом одного з чинних губернаторів.

Але давайте все по порядку

Мова йде про Юрія Крисіна – безпосереднього організатора групи осіб, яка вбила журналіста В'ячеслава Веремія. Під час допитів Юрій Крисін повідомив, що у нього було своє охоронне агентство, і він мав багато знайомих. Один з яких 17 лютого 2014 року зателефонував йому і попросив знайти 200-300 людей для охорони громадського порядку в урядовому кварталі.

300 він не знайшов, знайшов лише 15 осіб. Наступного дня приблизно о 10:00 разом він зібрав їх усіх біля пам'ятника Богдана Хмельницького на Софійській площі в Києві. За словами Крисіна, там від невідомої особи він отримав дерев'яну біту для застосування її відносно мирних протестувальників, які будуть підніматися з боку Михайлівської площі.На справу вони пішли всі разом.

Читайте также: Старий і надійний Рінат Ахметов, або Як українські олігархи "ламають" базові закони економіки

Близько півночі до перехрестя вулиць Володимирської та Великої Житомирської під'їхав і зупинився автомобіль, із якого здійснював відеозапис на телефон журналіст В'ячеслав Веремій. Тітушок і пана Крисіна це обурило. Аби зупинити відеозйомку, вони зупинили автомобіль, витягли журналіста і почали наносити удари руками, а коли він впав – ногами і дерев'яними бітами.

У своїх допитах Крисін визнає, що теж брав участь у цьому звірячому побитті. Є відеозаписи, на яких видно, як він разом з іншими особами наніс множинні удари дерев'яним кийком В'ячеславу Веремію по тулубу та ногах.

Від цих ударів Веремій впав на проїжджу частину. А коли підвівся і спробував втекти від нападників, один з тітушок, яких організував Юрій Крисін, декілька раз вистрілив у Веремія.

Від ран та куль журналіст впав та втратив свідомість. Пізніше В'ячеслав Веремій був доставлений до лікарні швидкої медичної допомоги, де від отриманого вогнепального поранення помер. Тепер увага. У березні 2014 року Крисіну пред'явили підозру в умисному вбивстві.

Але згодом Дива (так, саме з великої літери) почались, коли Генеральним прокурором України було призначено Віталія Ярема. І вже через 5 днів після його призначення провадження за статтею про умисне вбивство у відношенні Красіна було ... закрито.

Читайте также: Вбивство Ірини Ноздровської та його розслідування: чому виникло обурення суспільства

Ще через 2 дні дії Крисіна перекваліфікували у хуліганство. І таким чином, менше ніж за три місяці Юрій Крисін з вбивці перетворився на хулігана.

Мені вдалося з'ясувати, що Майдану Юрія Крисін дійсно працював директором фірми "П'ятий регіон", співробітники якого залучалися до охорони “Авант-Банку”.

А тепер увага

Одним з осіб, який безпосередньо афілійований з "Авант-Банком" є колишній Генпрокурор Віталій Ярема. Тим самим, через 5 днів після призначення якого Крисін з вбивці перетворився на хулігана.

До 2012 року син Віталія Яреми – Валерій – працював помічником голови правління банку. За часів роботи пана Яреми, Генеральна прокуратура активно переводило свої зарплатні проекти саме в "Авант-Банк".

А віце-президентом "Авант-Банку" працював нинішній глава УДО і екс-міністр оборони України Валерій Гелетей. І найцікавіше. Під час розслідування Юрій Крисін неодноразово говорив, що він не був проти Майдану і як аргумент під час чергового допиту повідомив, що він знав про розстріли, які готувались на Майдані 20 лютого і навіть розказав про це одному своєму другові.

Цим другом виявився колишній голова правління того ж самого "Авант-Банку", нинішній губернатор Миколаївської області Олексій Савченко.

Сам Савченко під час допитів цю інформацію підтвердив, повідомивши що спілкувався з Юрієм Крисіним майже до кінця 2016 року і той дійсно говорив йому про розстріли, що готувались на Майдані. Чи передавав Олексій Савченко цю інформацію кому-небудь ще і, якщо так, то кому саме – мені невідомо.

Зараз організатор тітушок на волі. Суд відпустив організатора тітушок під домашній арешт. Суддя не взяв до уваги, що до раніше пан Крисін обвинувачувався у вбивстві свого охоронця, розбійному грабежі заправки і спробах вплинути на показання свідків.

Вирок Крисіну – це плювок всьому, що так модно стало декларувати після Євромайдану – справедливість, гідність і людяність. Цей вирок має бути переглянутий. А пан Юрій Крисін – сидіти в тюрмі, незалежно від того, хто його друзі. Засідання апеляційного суду по цій справі відбудеться першого вересня.