Залишайтеся в ліжку, а все інше за вас зробить робот або його колеги. Новітню плеяду розумних машин розробили сінгапурські науковці. Їхнє головне завдання - наділити роботів інтелектом та навичками, які б зробили їх невід’ємною частиною життя людини. Цю галузь наукових розробок називають соціальною роботикою. Самі науковці з оптимізмом дивляться у майбутнє.

“Важливим є той факт, що під час напрацювання цих технологій ми дізнаємося щораз більше про те, яким саме повинен бути соціальний робот, і маючи такі знання, ми можемо і далі вдосконалювати та поширювати технологію”, - каже програмний директор Хейчжу Лі.

“Ми будемо продовжувати цю програму та інвестувати у нові технології. Особливу увагу збираємося приділити розвитку когнітивного інтелекту роботів, який, без сумніву, стане проривом і зможе завоювати ринок для цих роботів”, - сказав виконавчий директор Infocomm Кін Мун Лай.

Кожен робот має безліч відеокамер та сенсорів, які реагують на команди людини та оточуюче середовище. Розумні машини можна використовувати не лише вдома, вони можуть стати незмінними помічниками навіть в офісі. Роботи здатні спілкуватися з людиною, проте наразі саме це їхнє вміння постійно вдосконалюють розробники.

Влада Сінгапуру активно фінансує розробки науковців. Адже розуміє - інвестиції у майбутнє точно окупляться сторицею. Більше того, роботи, які можуть ефективно виконувати усю хатню роботу, призведуть до зменшення кількості іммігрантів. Саме вони останніми роками у Сінгапурі виконують функції домогосподарок, кухарів та прибиральників.