Отже, так. В Грюнвальдській битві з боку Великого князівства Литовсько-Польського брали участь такі війська: польське військо короля Ягайла (51 корогва, серед яких – 9 корогв західних русів – Львівська, Холмська, Перемишльська, Галицька, 3 – з Коронного Поділля, окрема – пана Спитка Тарновського та бельзька). Військо Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського під проводом великого князя литовського Вітовта (40 корогв, серед яких 8 з земель русів – Подільська, Київська, Стародубська, Луцька, Володимирська, Кременецька, Берестейська та Смоленська, окрім того – Волинська, під проводом Жигимонта Корибутовича, сина удільного Чернігівсько-Сіверського князя Корибута-Дмитра).

Також були кінні загони кримських татар під проводом хана Джелал-ад-діна, сина хана Тохтамиша.

З перерахованих 18 земель руських наразі на території роїсі розташована лише одна – Смоленська. Роїсі, як такої, взагалі не було – на відміну від України-Русі.

Але позаяк у тих покручів поваплених своєї історії нема й бути не може – вони лізуть чужу собі приписувати. То князя Володимира поцуплять, то Ганнусю Київську потягнуть, а то за грюнвальдські корогви хапаються.

Читайте також: Перший історичний бойовик знімають в Україні