Про це 24 Каналу повідомила речниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк. Вона розповіла про рух ворога на Херсонщині.

Читайте Намагаються бити в місця скупчень: як Росія використовує керовані авіабомби на Херсонщині

Росіяни серйозно побоюються висадки українського війська на лівому березі Херсонщини. Там є елементи суші, що викликають певне напруження ворога, адже вони можуть бути захоплені силами української оборони, як вважають росіяни.

На лівобережжі ворогу неспокійно

Речниця ОК "Південь" наголосила, що операція на лівобережжі Херсонщини має розвиватися в режимі інформаційної тиші. Для того, щоб закріпитися ЗСУ на будь-якій території, потрібний певний проміжок часу, саме тому українське командування обходить коментарі щодо ситуації в Херсонській області. Однак ворогу там однозначно неспокійно.

Щодо Кінбурнської коси, там ми намагаємося вибивати ворога і не підпускати його на ті позиції, які він займав на західній частині. Час від часу вони туди можуть підтягнути додатковий резерв, оскільки мають коридор суходолом і 1 – 2 рази на добу намагаються обстрілювати акваторію Дніпрово-Бузького лиману,
– розповіла Гуменюк.

За її словами, цим росіяни намагаються тиснути на перспективи зернової угоди, адже її дедлайн визначений на 18 травня, після чого угоду мають продовжити. Тому Росія намагається зробити все можливе, аби до угоди не долучили Миколаївський напрямок після поновлення домовленостей.

Гуменюк розповіла про рух ворога на Півдні: дивитися відео

Росіяни ховаються за мирним населенням

Гуменюк наголосила, що робота українських захисників по тимчасово окупованій частині Херсонщини продовжується. Водночас росіяни ховаються за мирним населенням, ускладнюючи цим завдання для ЗСУ.

Саме тому нам складно килимовим вогнем випалити ворога звідти. Але ми працюємо точково,
– розповіла речниця ОК "Південь".

Яка зараз ситуація на Херсонщині

  • На Херсонщині росіяни здійснюють безконтрольний спуск води. Так вони перед просуванням ЗСУ хочуть на певний час підтопити острови в дельті Дніпра.
  • Повідомляється, що висадка на островах Дніпра для українських захисників є дуже небезпечною. До того ж потрібно зберігати інформаційну тишу і не розводити зайвих балачок щодо можливих контрнаступальних дій ЗСУ.
  • Також окупанти примусово "евакуюють" населення Херсонської області. Обіцяють місцевим вивести їх до Генічеська, а насправді вони опиняються в Сибіру. Туди перевозять переважно молодь, аби розв'язати демографічні проблеми регіону.