У стратегічному сенсі Росія справді працює над збільшенням усіх резервів. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник, додавши, що мовиться про створення нових підрозділів та нарощення особового складу.

Дивіться також Друзі Путіна можуть отримати владу: як вибори в Європарламент визначать долю України та ЄС

Чого очікувати від росіян у червні

Противник уже оголосив про створення 14 нових механізованих дивізій, 16 механізованих бригад і двох загальновійськових армій. Сумарно виходить близько 300 тисяч особового складу й на такій кількості не хочуть зупинятися.

Загальний мобілізаційний ресурс складає 3 мільйони люди. Варто згадати, що автоматів Калашникова ще за часів СРСР виготовили 100 мільйонів одиниць. Патронні заводи у Росії працюють на повну силу.

Але важливий момент полягає в тому, що зараз Україна показує найвищі показники знищення противника. Наприклад, за один тиждень 9660 особового складу. Це безпрецедентно багато. На мій погляд, у травні 2024 року ми вийдемо на абсолютний рекорд і перетнемо позначку у 30 тисяч,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.

До того найвищий показник фіксували у грудні 2023 року – понад 29 тисяч ліквідованих окупантів за місяць. Цілком ймовірно, що у травні цю цифру вдасться суттєво перевершити.

Реакція Путіна на саміт миру

За словами Черника, зараз усі дії росіян на фронті "впираються" в одну важливу дипломатичну подію – Глобальний саміт миру, який відбудеться 15 – 16 червня у Швейцарії. Саме там десятки світових лідерів намагатимуться знайти формулу виходу з цієї фази бойових дій.

Владімір Путін хоче показати, що він щось може. Ми ж розуміємо, що голос країн Глобального півдня колосально зріс, тому держави, які будуть представлені на саміті миру багато чого вирішуватимуть. Тож Путін бореться за їхні серця, щоб вони були його союзниками,
– пояснив Петро Черник.

Загалом на планеті є кілька країн, які матимуть якщо не вирішальний, то дуже важливий голос. Саме тому росіяни тиснуть на фронті й особливо робитимуть це напередодні саміту миру.

У стратегічному сенсі цілі ворога залишаються незмінними – вихід на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини. Це фундаментальне завдання, яке стоїть перед Росією від початку війни. Вкрай важливо його зірвати.

Саміт миру у Швейцарії: хто туди приїде

  • На Глобальний саміт миру запросили лідерів сотні країн, з усіма ними особисто спілкувався Володимир Зеленський. Свою участь уже підтвердили 90 учасників. Підготовка до цієї події велася ще з січня 2024 року. Головна мета саміту – показати реальну позицію світових лідерів щодо війни.
  • Росію у Швейцарію ніхто не запрошував, тож країна-агресорка вже намагається завадити проведенню заходу. Зокрема Путін планує створити паралельну платформу та запросити туди лідерів країн, які поки не висловили своєї позиції стосовно російсько-української війни.
  • США підтвердили свою участь у саміті миру, втім не повідомили, хто саме туди поїде. Раніше Володимир Зеленський наголошував, що присутність президента США Джо Байдена є дуже важливою. Якщо його не буде, то Путін "аплодуватиме стоячи".