Водночас президент України вже прибув до Швейцарії. Детальніше про те, що відбуватиметься на саміті розповіла Софія Назаренко – кореспондентка 24 Каналу.

Цікаво переглянути Зірвати Саміт миру та "загроза" ядерної війни: як працює російська пропаганда у Швейцарії

Перший саміт миру

Вдень 14 червня Президент України Володимир Зеленський приїхав до Швейцарії на Глобальний саміт миру. Вже у суботу, 15 червня, у Люцерні розпочнеться перший саміт миру за ініціативи української сторони.

Відомо, що на саміті буде представлено 92 країни, 57 з них – на найвищому рівні. Окрім західних партнерів на саміті будуть присутні представники Глобального Півдня. Додамо, що Китай відмовився брати участь у цьому саміті через те, що до цієї зустрічі не долучили Росію та не запропонували альтернативні мирні плани.

Упродовж дні лідери держав та інші представники обговорюватимуть мирну ініціативу президента Зеленського. У центрі уваги три питання:

  • ядерна безпека;
  • продовольча безпека;
  • гуманітарні питання.

Українська сторона очікує, що країни погодяться посилити санкції проти Росії, а також повернуть незаконно депортованих українських дітей. Наголосимо, що наразі російський уряд утримує майже 19 тисяч українських дітей, яких викрали з окупованих територій України.

Росію на саміт не запрошували через позицію України та й загалом відсутність зацікавленості Росії у мирі. Водночас Швейцарія переконана, що у майбутньому Росію доведеться долучити до мирних переговорів. Країни ЄС вважають, що майбутній мир в Україні можливий лише за дотриманням статуту ООН.

Очікується, що лідери держав-партнерів почнуть прибувати на саміт у першій половині дня 14 червня.

Китай просуває власний "мирний план": що відомо

  • Агентство Reuters поспілкувалося з неназваними десятьма дипломатами, які повідомили, що напередодні Саміту миру Китай активізував свою інформаційно-пропагандистську діяльність.
  • Зокрема, Китай активно намагався залучити країни, що розвиваються, до свого "мирного плану". План складається з шести пунктів, його опублікували минулого місяця.
  • При цьому Пекін не відмовляв країни від участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії, але наголошував, що він, мовляв, продовжить війну.