Зараз політики з усіх сил "підігрівають" інтерес до Саміту миру. Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк, зауваживши, що коли маємо справу з очікуваннями людей, то дуже важливо, щоб потім не було розчарування.

Дивіться також Путіну це дуже не подобається: чому диктатор боїться Саміту миру

"Я думаю, що є політики, які хочуть "підігрівати" ці очікування, але завжди, коли працюємо з очікуваннями, з надією, треба розуміти, що "перегріті" неправдиві очікування призводять до розчарування. Тому я б дуже тверезо й холодно до цього ставився", – підкреслив Микола Давидюк.

Яка мета Саміту миру

За словами політолога, зустріч у Швейцарії – це можливість загітувати частину Глобального півдня на підтримку України. До чогось більшого, зокрема до встановлення миру, цей саміт не призведе.

Відсутність Китаю або його низькорівневе представлення, а також відсутність Джо Байдена надають саміту не найкращий статус. Тому від нього не варто очікувати якихось надзвичайно великих речей,
– додав політолог.

Однак навколо нього відбуватимуться інші події: зустріч у Нормандії, конференція з відновлення у Берліні, саміт "Великої сімки". Все це дає можливість шукати переговорне рішення на рівні Сполучених Штатів і низки інших провідних країн, навіть із залученням до цього Китаю.

"Все одно певні процеси відбуваються. Ми бачимо, що є частина західних еліт, які зацікавлені в тому, щоб зробити так, щоб війна завершилася", – підкреслив Давидюк.

Чи можливі більш масштабні переговори

Формула, яку придумали для Саміту миру, є дуже креативною, але вона виявилася не такою дієвою. Україні потрібна можливість тиснути на Росію, однак теза про вирішення долі війни так і не прозвучала.

Без цього меседжа велика кількість лідерів подумали, що їхати немає сенсу. Але сам форум виріс від зустрічі в Данії до Джиди, Мальти. Коли він збирав радників, то це виходило, а вийти на рівень лідерів не вдалося. Але все ж відбудуться технічні речі, їх теж не варто недооцінювати,
– сказав політолог.

У будь-якому випадку прозвучать певні заяви, меседжі. Можливо, Німеччина разом зі Сполученими Штатами спробують ініціювати мирний переговорний трек. Тоді цілком ймовірно, що наприкінці літа – початку осені буде спроба проведення мирних переговорів. Там вже може бути Росія, США та інші високі представники.

Ми бачимо, що певні переговори тривають, відбуваються зустрічі з підготовки до Саміту миру. Не даремно Папа Римський знову з'явився на авансцені. Цікаво тільки, чому він ніяк не хоче відвідати Україну, побувати у Харкові, Херсоні та на власні очі побачити, що відбувається.

Якщо він хоче бути учасником таких перемовин, то без приїзду в Україну це виглядає дуже провокативно,
– зауважив політолог.

Саміт миру: останні новини

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Саміт матиме важливе значення, бо дозволить обговорити можливості виходу з війни. Водночас він наголосив, що Україна сама вирішить, коли запрошувати Росію на мирні переговори. Для врегулювання ситуації Путін спершу має вивести свої війська, але цього не робить.
  • ЗМІ повідомляють, що президент Аргентини Хав'єр Мілей все-таки відвідає Швейцарію та зустрінеться з Володимиром Зеленським. Раніше свою участь у Саміті він заперечував. Журналісти припускають, що на рішення президента вплинули Київ та Вашингтон. Наразі Аргентина погоджується з пунктами "Формули миру" про ядерну безпеку та відновлення територіальної цілісності України.
  • Президент України наголосив, що Саміт миру буде успішним за двох умов. Найперше варто перестати боятися Росію та все-таки приїхати у Швейцарію. Він додав, що це лише перший крок до закінчення війни, але весь світ має показати, що справді стоїть на боці України.