Від саміту чекали на конкретні домовленості щодо наступного: надання безвізового режиму, перспективи вступу в силу Угоди про асоціацію з ЄС, виділення додаткових 15 мільйонів євро у межах угоди про надання допомоги Україні в реалізації антикорупційних заходів і 104 мільйони євро на реформу системи державного управління.
Разом з тим наш президент Петро Порошенко закликав Євросоюз до подальшої солідарності з Україною. А також — наполіг на продовженні санкцій проти Російської Федерації.
Зустрічі і документи
В рамках саміту відбулась зустріч Петра Порошенка з Президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером і головою Європейської Ради Дональдом Туском. На порядку денному були важливі питання щодо мінського процесу, ситуації на Донбасі та санкції проти Росії.
На саміті Україна і Євросоюз готуються підписати меморандум у сфері енергетики. Згідно з цим документом, Євросоюз назве Україну ключовим транзитним партнером.
Питання безвізу
Раніше в Адміністрації Президента відзначили, що під час саміту не буде озвучено точну дату надання Україні безвізового режиму з ЄС. Однак сьогодні Петро Порошенко підсумком саміту назвав домовленість про чіткі перспективи ратифікації Угоди про асоціацію. За його словами, на саміті дійшли одностайної згоди, що умови Угоди не можуть бути переписані, переглянуті чи перератифіковані.
На прес-конференції за підсумками саміту президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запевнив, що стосовно візової лібералізації діє послідовно комісія, "в рамках якої ми рекомендували надати Україні безвізовий режим".
Підтримка європейських політиків
Голова Ради Європи Дональд Туск запевнив, що Європа не залишить своїх українських друзів. Він також відзначив, що європейці бачать реформи, які проводять в Україні.
Успіх України стане успіхом всієї Європи,
– сказав Туск.
Цікаво, що у своєму зверненні до українців Туск заговорив українською мовою.
Читайте також: Візит в Гаагу: зрозуміло про мету і наслідки поїздки ГПУ