Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він також підкреслив, що у Молдови значно більше шансів доєднатися до Європейського Союзу, аніж у Грузії.
Читайте також Росія має вивести війська з Придністров'я, – Санду виступила в Європарламенті
За словами Миколи Давидюка, президентка Санду продемонструвала, що у неї та країни, яку вона очолює – є європейські прагнення.
Найважливіше у цій історії із Молдовою – не дати Румунії себе поглинути, застерігає політолог. На його думку, останні кілька місяців Румунія оцінює російську загрозу у Молдові, як можливість поглинути цю територію.
Вступ Молдови до ЄВ лише додасть сил та подарує відчуття "розправлених крил", економіка матиме чудові можливості для розвитку. Так само, європейське майбутнє дозволить Молдові позбутися радянсько-путінського ярма,
– додає Давидюк.
"Так, щодо замороженого конфлікту у Придністров'ї будуть запитання, але є прецедент – Північний Кіпр теж заморожений, а Південний Кіпр є частинкою ЄС", – пояснює фахівець.
До слова Молдова офіційно подала заявку на вступ до ЄС: промовисте відео
Точно так само можна розглянути й українську історію, адже у нас в окупації Крим та Донбас, але це не повинно стати серйозною загрозою на нашому шляху до ЄС, переконаний Микола Давидюк.
"Це нормально, адже ми визнаємо свої території у межах 1991 року, окуповані росіянами території не є спірними – це частина суверенної України", – переконаний політолог.
Молдова подала заявку на статус кандидата в ЄС після України
Президентка Молдови Майя Санду підписала заявку на вступ країни до лав Європейського Союзу, 3 березня 2022 року. На території Молдови також є місце конфлікту із Росією, йдеться про невизнану територію так званого Придністров'я.
Скоро визначиться доля України в ЄС
Вже зовсім скоро Україна дізнається долю своєї заявки на отримання статусу кандидата на вступ до ЄС. Єврокомісія рекомендувала надати нам цей статус, тепер все вирішуватимуть країни-члени.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн здійснила неочікуваний візит до Києва, де зустрілася з Володимиром Зеленським. Вони обговорили процес вступу України до ЄС та подальшу співпрацю щодо відновлення України після війни, яку розпочала і продовжує вести Росія.
23 – 24 червня відбудеться історичне для нас засідання Європейської ради. Саме тоді Україна дізнається, чи отримає статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.
Цікаво: Чи здатна Європа подолати путінську навалу – дивіться відео