Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен. За її словами, будь-яка можлива мирна угода включатиме перегляд санкцій, накладених США та їхніми союзниками на російську економіку.
До теми Коли режим Путіна впаде: чи зможе Росія уникнути наслідків санкцій
Санкції проти Росії можуть діяти і після завершення війни
Єллен розповіла, що з боку Росії дійсно не було жодних спроб розпочати переговори з Україною на якихось умовах, прийнятних для України.
Я вважаю, що в контексті якоїсь мирної угоди коригування санкцій можливе і може бути доречним. Зважаючи на те, що сталося, ми, ймовірно, вважали б, що деякі санкції мають залишитися в силі,
– зазначила міністерка.
Чого вдалося досягти завдяки санкціям
Міжнародні санкції мали вплив на цілі сектори російської економіки і створили серйозні проблеми для автомобільного та промислового секторів, зокрема:
- 1 200 компаній пішли з Росії після вторгнення.
- Санкції вразили основні російські банки, російський центробанк, суверенний російський борг, вдарили по російських офіційних особах та олігархах.
- Виробництво високоточних балістичних ракет в Росії практично зупинилося через зникнення з ринку напівпровідників, які використовувалися в процесі виробництва.
- Російська програма військового літакобудування значно урізана.
- Виробництво механічних запчастин до балістичних ракет теж зупинилося.
Санкції проти Росії: останні новини
- В обмін на продовження зернової угоди Росія просить послаблення певних санкцій. Зараз ООН обговорює це з іншими сторонами угоди та ЄС.
- Уряд Великої Британії наклав санкції на 4 російських олігархів. Кожному з олігархів заморозять активи та заборонять в'їжджати на територію Великої Британії.
У новий перелік тих, хто потрапив під санкції Нової Зеландії, увійшли 14 фізичних та 7 юридичних осіб. Зокрема під санкціями тепер деякі військовослужбовці, оборонні структури та їхні керівники.
Під санкції також потрапили пропагандистські російські ЗМІ. Зокрема, InfoRos та кримське прокремлівське видання NewsFront.
Варте уваги – ЄС затвердив нові санкції для Росії: дивіться відео