Водночас Росії не варто розраховувати на підтримку Китаю. Так думку висловив 24 Каналу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк, зазначивши, що Пекін працює тільки на себе.
До теми "У Росії почалася паніка": експерти розповіли, якими можуть бути наслідки нових санкцій США
Економіка не така потужна, як вважалось
Китай, за його словами, буде заробляти на банках, на обмінних операціях, і це нормальна ситуація для всіх країн. Пекін користується моментом, тому що сьогодні Москва перебуває у повній залежності від нього.
Він не допомагає Росії, а допомагає собі, і безумовно, він спекулятивно використовуватиме цей момент. Китай буде отримувати надприбутки від того, як Росія йде на дно. Китайці сьогодні закладають зовсім інші цифри в можливість закупити якусь російську сировину. Точніше вони буквально виставляють ціну, за якою Росія має їм продавати. А це зовсім невигідно для "Газпрому", який вже є компанією-банкрутом,
– зауважив Подоляк.
Владімір Путін після перепризначення себе президентом, зібрав майже всіх своїх міністрів, очільників великих державних монополій і привіз до Китаю. Там вони домовлялись про певні економічні складові для того, щоб Росія мала розуміння подальших перспектив.
Китай отримав все, що необхідно. Росія не отримала практично нічого, окрім того, що вона все ще підтримується низкою країн у рамках БРІКС, концепції Глобального Півдня чи країн Азійського та Африканського регіону. Це якийсь час буде тримати російську економіку на "апараті штучного дихання",
– припустив радник глави ОПУ.
Оскільки Росія має великий запас міцності, вона ще буде триматися певний час. Однак зараз вже зрозуміло, що вона не є такою потужною, як вважалось до початку повномасштабного вторгнення.
"Тоді говорили, що у Росії така потужна економіка, потужна військова промисловість, такі незвичні види зброї. Сьогодні ми бачимо, що все це не відповідає дійсності", – підкреслив Михайло Подоляк.
США запровадили нові санкції проти Росії
- Вашингтон запровадив нові обмеження щодо Москви, які поширились на 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб Росії. Також обмеження спрямовані щодо Національного клірингового центру, Національного розрахункового депозитарію та Московської біржі.
- Внаслідок потрапляння під санкції Мосбіржі, було оголошено, що вона не проводитиме торги доларом та євро з 13 червня. Також готівковий курс купівлі долара та євро у відділеннях багатьох російських банків різко піднявся.
- Водночас в Росії курс юань – рубль на біржі стане орієнтиром для учасників ринку, зокрема долара та євро. Також у центробанку Росії заявили, що китайський юань вже впродовж двох років є основною валютою на біржових торгах в країні.
- Також банки Киргизії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, через які росіяни здійснювали платежі, перестали проводити операції з обміну рубля на долар та євро.
- Крім того, під жорсткі санкції потрапив банк "ВТБ Шанхай", який опинився в санкційному списку – SDN-лист. Проте невідомо, чи зможуть здійснювати в ньому платежі китайські бізнесмени. Наразі очікуються пояснення від Народного банку Китаю.