Верховна Рада України повинна підтримати цю ініціативу та якнайшвидше ухвалити відповідний законопроект, йдеться у спільній заяві НАБУ та САП.

Цікаво: У Зеленського хочуть скликати позачергове засідання Ради: для чого

Правоохоронці певні, що коли цього не станеться, усі зусилля зі створення Антикорупційного суду виявляться марними. Натомість у корупціонерів зростуть шанси уникнути законного покарання.

Нині до Вищого антикорупційного суду мають скеровуватись усі справи, пов'язані з корупцією – від найнижчого рівня до топ-посадовців. Нині загальна їх сума оцінюється у 3 тисячі 500 кримінальних проваджень. Коли їх кількість почне зростати, це може заблокувати роботу суду.

На розгляд справ НАБУ та САП, що стосуються топ-корупції, припадає лише 5%. Відтак через надмірну навантаженість суддів вони не зможуть швидко ухвалювати рішення у важливих справах.

Що відомо про роботу ВАС та ініціативу Зеленського?Вищий актикорупційний суд України розпочне свою роботу з 5 вересня 2019 року. Він розглядатиме справи, пов'язані з корупцією, зловживанням владою чи службовим становищем, декларуванням недостовірної інформації.

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає, щоб ВАС розглядав лише справи, досудове розслідування у яких вели детективи НАБУ, а закінчували прокурори САП. На думку глави держави, це дозволить розвантажити роботу суду.