За резолюцію про визнання влади Росії терористичним режимом проголосували всі присутні сенатори.

Важливо У Європарламенті анонсували голосування про визнання Росії спонсоркою тероризму

Про що мовиться у резолюції

У ній Польща вкотре рішуче засуджує російську агресію і закликає всі країни, які виступають за мир, демократію та права людини, визнати уряд Росії терористичним режимом. Також резолюція визначає, що:

  • війна, яку розв'язала Росія, має на меті стерти з карти суверенну країну і знищити українську націю;
  • Україна сьогодні є найважливішим місцем, яке захищає демократію і свободу;
  • російські загарбники тероризують жителів українських міст, бомбардуючи цивільні об'єкти. Окупанти катують і вбивають військовополонених і мирних жителів окупованих територій. Викрадають українських дітей. Щоб виховати їх на режимі яничарів. Депортують, переселяють і відправляють українських громадян у віддалені райони Росії.

Всі ці акти державного тероризму ми добре знаємо зі сторінок історії. Європейці вірили, що їм ніколи не загрожуватиме геноцид і воєнні злочини. Тим часом Путін і його апарат насильства повернулися до жорстоких практик сталінського та нацистського режимів. Тому Росію необхідно перемогти та позбавити можливості ставити під загрозу своїх сусідів,
– мовиться у резолюції.

Водночас польський Сенат висловив свою вдячність усім інституціям і організаціям, які взялися за розслідування та документування злочинів, скоєних проти українського суспільства, і закликав міжнародну спільноту надати повну підтримку Міжнародному кримінальному суду, який розслідує ці злочини.

Реакція України

У Міноборони вже відреагували на це. Там заявили, що у Кремлі повинні зрозуміти: від покарання за злочини проти людяності нікуди не дітися.

Трибунал чекає,
– сказали у Міноборони.

Хто ще визнав російський режим терористичним

  • У серпні Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму. 18 жовтня Естонія оголосила Росію державою-спонсоркою тероризму. За це рішення проголосували 88 депутатів естонського парламенту.
  • Крім того, 13 жовтня ПАРЄ визнала російський режим терористичним. Резолюцію ухвалили одностайно. Також Росія визнана як країна-спонсор тероризму у Литві.

Що дає визнання агресора державою-терористом

Як розповів політолог Микола Давидюк, у Європарламенті збираються голосувати за визнання Росії спонсором тероризму. Відповідну резолюцію обговорюватимуть та винесуть на голосування під час сесії 21 – 24 листопада.

За його словами, це дозволить шантажувати Росію у відповідь на її ядерні погрози.

До теми – Сенат США ухвалив резолюцію, в якій закликав Держдеп оголосити Росію спонсором тероризму: дивіться відео